1. LigErkeklerLigler

Bigadiç Belediyespor Evinde Kayıp

TVF Erkekler 1. Ligi 6. Haftanın açılış karşılaşmasında Bigadiç Belediyespor ve Alanya Belediyesi takımları Bigadiç Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.
Balıkesir’i TVF Erkekler 1. Liginde temsil eden tek takım olan ve ilk setten itibaren tutuk bir oyun sergileyen Bigadiç Belediyespor karşılaşmadan 3-1 mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk setin ilk bölüm 7 sayılara kadar başa baş bir şekilde devam ederken daha iyi organize olan Alanya Belediyesi bir anda etkili servis atışları ve devam eden ralliler neticesi bir anda farkı açtı ve sette 11-7 öne geçti. Alanya Belediyesi, basit bir top kaybı ile sayı kaybederken Bigadiç Belediyespor Kaptanı Tolga Altıntaş’ın etkili servisleri ile ilk sette fark bir anda kapandı. İlk setin teknik molasına Alanya Belediyesi 12-10 önde girdi. Teknik mola dönüşünde takımlar yine karşılıklı sayılar alarak oyuna devam ettiler. Alanya Belediyesi setin üçüncü bölümünde farkı arttırmasına rağmen Bigadiç Belediyespor’un bugün oynanan oyunda en etkili silahı olan Tolga Altıntaş servisleri devreye girdi ve farkın açılmasına engel oldu ve ilk set 21-25 skoru ile Alanya Belediyesi takımının oldu.
2. sete ise Alanya Belediyesi servisi ile başlandı. Neredeyse başa baş geçen ilk sete göre oyuna daha organize ve etkili başlayan Alanya Belediyesi, bu sette de üstün bir oyun ortaya koydu. Setin başından itibaren etkili oyununu sürdüren Alanya Belediyesi takımı pasörü Göktuğ Şeref’in takımını oyuna sokma, karşı takımın yerleşimine dikkat ederek hücum ettirme konusundaki becerisi ve oyunu organize etme becerisi muhteşemdi. İlk sette de zaman zaman kullandığı takımın iki yabancısından biri olan Yacoubu Dauda’yı hemen hemen her pozisyonda kullanarak setin 18-25 skor ile Alanya Belediyesi’nin olmasını sağladı.
3. sette ilk iki sete nazaran fırtına gibi başlayan bir Bigadiç Belediyespor Takımı vardı. Setin başından itibaren takım oyunu oynamaya başlayan Bigadiç Belediyespor, bu setin başından sonuna kadar üstün oyununu sürdürdü. Kaptan Tolga Altıntaş’ın etkili servisleri setin alınmasında büyük rol oynarken, bu sette özellikle yapılan hücumların organize şekilde oluşuna file önündeki oyuncuların hücum ve blok konusundaki kişisel becerileri de eklenince bu set tamamen Bigadiç Belediyespor üstünlüğünde ilerledi. Bu setin içerisinde Bigadiç Belediyespor arka alanında yer alan savunma yapan oyuncuların refleksleri ve aldıkları topu ön alana etkili ve olumlu taşımaları da dikkat çekti. Bu konuda Bigadiç Belediyespor liberosu Mehmet DEMİR’e ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Gerek servis karşılamada, gerekse blok arkası dublajlara zamanında girerek topun oyunda olumlu anlamda kalmasını sağladı ve bu seti Bigadiç Belediyespor 25-22 alarak maçta durumu 2-1 e getirdi
4. set ise yine Alanya Belediyesi takımının toparlanarak geri dönüşü ile başladı. Setin başından sonuna pasör Göktuğ Şeref tabiri caiz ise “sazı yine eline aldı” ve takımını takip edilemez şekilde hücum çeşitliliği ile oynatmaya başladı. Bu durum karşısında önlem almaya çalışan ve bunu oyuncu değişiklikleri ile çözmeyi deneyen Bigadiç Belediyespor’un bu çabası ne yazık ki yeterli olmadı ve Bigadiç Belediyespor maçın son setinden de 17-25 ve maçtan da 1-3 yenik ayrıldı. Kendi evinde alınması gereken son derece önemli bir puandan olan Bigadiç Belediyespor 5 maçta 4 yenilgi ile TVF ERKEKLER 1. LİGİ A Grubunda 11. Sırada 6. Hafta karşılaşmasını tamamladı.

Müsabakada, Baş Hakem : Mümin Şalvarlılar, Yrd. Hakem : Aykut Katrancı, Masada : Murat Dalkıran, Garip Taşar, Çizgide : Melek Çetin, Özlem Güngör görev yaparken, Gözlemci olarak Zeki Filiz görev yaptı.

Haber : İlkay Çivicioğlu
Fotoğraflar : Erkan Ünlü

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu