Plaj Voleybolu

Bir Cinderella Masalı

Alman takımları kesinlikle bu yılki şampiyonluğun favorileri arasındaydı, ancak hiç kimse EuroBeachVolley 2020’nin büyük finalinde oynayanların Kim Behrens ve Cinja Tillmann olmasını beklemiyordu. Bu genç ikili Jurmala’daki sahalarda parladığından hiç şüphe yok. Letonya’daki kadın yarışmasının en büyük sürprizlerinden biriydi. Altın madalya maçına giderken, 2. Turda en iyi yarışmacılardan biri olan İsviçreli ikili Hüberli / Betschart, no. 1 ve ardından yarı finalde Rusya’dan Makroguzova / Kholomina’ya karşı ikna edici bir zafer kazandılar.
“Takım olarak bizim için ikinci Avrupa Şampiyonası, en son 9’uncuyduk ve şimdi finaldeyiz bu çılgınca! Bu harika bir deneyim. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımızda iyi bir seviye sunabileceğimizi biliyoruz, ancak bunu şimdi her oyunda kanıtlamak gerçekten şaşırtıcı. Çok mutluyuz, yarınki finalde tam oynayacağız ve ne olacağını göreceğiz, ”dedi Kim Behrens yarı final maçı kazandıktan sonra.
Almanya’daki mevcut sıralamaları düşünüldüğünde, Jurmala’daki EuroBeachVolley’de rekabet etme şansı beklemiyorlardı. “Turnuva için umudumuz yoktu. Almanya’nın 5’ci takımıyız. Birinci ve ikinci takımlar sakatlıklar nedeniyle katılamadılar, bu yüzden sadece bir hafta önce oynamamıza izin verildiğini öğrendik ve buraya hiçbir beklentimiz olmadan geldik. Sadece oynamak ve yılın iyi bir son turnuvasına sahip olmak istiyoruz ”dedi Cinja Tillmann.
Turnuvanın başlangıcı son performanslarından çok uzaktı, açılış maçında alt sıradaki ikili Amaranta / Lobato (ESP) tarafından mağlup oldular. “İlk grup maçımızı kaybettiğimiz ve şimdi her maçı kazandığımız için çok sefil bir başlangıcın ardından bu kadar iyi bir turnuva yapmamıza çok şaşırdık. Bundan çok memnunuz ”dedi. 29 yaşındaki Tillmann.

Behren ve Tillmann, Mart 2019’da güçlerini birleştirdi. Sahadaki neşeli tepkilerini ve birbirlerini nasıl motive ettiklerini gören herkes bunun doğru bir seçim olduğunu söyleyebilir. “Herkese karşı sonuna kadar birlikte savaşıyoruz” diye itiraf ediyorlar. İkisinin de hemfikir olduğu gibi, harika performansları, koçlarıyla sıkı çalışmanın bir sonucudur. Behrens, “Koçumuz vuruş ve servis tekniğimizi ve becerilerimizi geliştirmeye çok odaklanıyor ve bu işe yarıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu