DünyaManşetRöportaj

Bir İtalyan gözü ile Filenin Sultanları

Merhaba sevgili Voleybol Aktüel takipçileri,

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil eden Filenin Sultanlarının, yer aldıkları B Grubundaki ikinci maçta İtalya ile oynanan karşılaşmayı bir de İtalyanların izlenimleri ile sayfamıza taşımak istedik.

Son olarak Unet e-work Busto Arsizio takımında oynayan, salonda ve plajda başarıları ile dikkatleri çeken 1992 doğumlu orta oyuncu Giulia Pisani, oyunculuk kariyerini noktaladıktan sonra İtalyan Rai2 televizyonu ile olimpiyatları yerinden takip ediyor.

Giulia Pisani ile hem İtalya – Türkiye karşılaşması hem de takımımız üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Bugün oynanan maç hakkında yorumun nedir? Böyle bir skor bekliyor muydun?

İtalya için gerçekten çok mutluyum. Maçın ilk bölümünde çok tedirgindim çünkü Türkiye İtalya üstünde çok fazla baskı kurdu ve hiç pes etmedi.

İtalya’ya galibiyeti ne getirdi?

İlk iki setten sonra, İtalya’nın servisini ve blok defansını iyileştirmeye başladığını düşünüyorum.

İtalya’yı incelersek, hangi oyuncular ön plana çıktı? Kimler ekstra katkı verdi?

Kesinlikle Egonu milli takımımızın yıldızı ama diğer pozisyonlarda da iyi oyunculara sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bosetti çok iyi oynuyor ve orta oyuncumuz Fahr çok iyi işler yapıyor.

Türkiye’nin mücadelesini nasıl görüyorsun? Hangi faktörler yenilgiye yol açtı?

Türkiye, dünyanın en iyi koçlarından birisi ile çok iyi bir takım. Bugün Ebrar birçok hata yaptı ve kendisi Türkiye için çok önemli bir isim.

Türkiye’de dikkatini çeken oyuncular kimdi?

Kesinlikle Eda ve Zehra Güneş. Eda çok deneyimli bir oyuncu ve Zehra ise geleceği parlak bir oyuncu. Zehra blokta ve atakta çok güçlü.

Seneye İtalya’da oynayacak Ebrar Karakurt’un performansını nasıl değerlendirirsin? Ebrar’ı transferinden önce takip ediyor muydun? Kendisi için düşüncelerin neler?

Ebrar Novara’da oynayacağı için çok mutluyum. Antrenör Ivarini gerçekten çok iyi ve Ebrar onunla daha çok gelişecek. İtalya’nın şu anda dünyadaki en güçlü lig olduğunu düşünüyorum. Onu oynarken göreceğimiz için çok mutluyum. Kendisi hücumda ve serviste gerçekten çok güçlü. Defansta da kendisini geliştireceğini düşünüyorum çünkü şu anda bu onun zayıf tarafı.

Bundan sonraki karşılaşmalarda Türkiye’yi nasıl görüyorsun?

Bizim grubumuz çok zor fakat Türkiye’nin çeyrek finale çıkacağını düşünüyorum.

İtalya’nın olimpiyatlardaki şansını nasıl değerlendiriyorsun?

Hangisi olur bilmiyorum ama İtalya’nın madalya kazanacağını düşünüyorum. Turnuva sonunda göreceğiz.

Ve son soru özel olacak. Olimpiyatları yerinde izlemek nasıl bir duygu?

Çok mutluyum. Eski bir sporcu olarak yaşadığım hisleri tarif etmek imkânsız. Rüya gibi ve çok güzel. Bir hayal gerçek oldu.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu