Plaj Voleybolu

Bir Kraliçenin Yeniden Doğuşu

Plaj voleybolunda ortaklıklar, genellikle iki oyuncu aynı hedeflere sahip olduklarını fark ettikleri ve bu hedefleri birlikte takip etmeye karar verdikleri için kuruluyor. Ancak bazen oyuncular, kariyerlerindeki zor bir anın üstesinden gelmek için yeni bir partnerden güç almaya çalışırken zorunluluktan bir araya gelirler.

Amerikalılar 2018’in son aylarında güçlerini birleştirdiklerinde elbette her ikisi de hedef olarak Tokyo Olimpiyatları’nı gördü. Ancak ikisi de ayrıcalıklı bir konumda değildi. Üç kez olimpiyat şampiyonu Walsh Jennings, Nicole Branagh ile madalya üretemeyen ortaklığını yeni bitirmişken, Rio 2016 Olimpiyatı yaşamış olan Sweat, sezonun çoğunda onu kenara iten zorlu bir ameliyattan kurtulmanın son aşamalarındaydı.

Tüm zamanların tartışmasız en iyi blokçusunu Olimpiyat tecrübesi olan bir savunma uzmanıyla birleştirdiği için ortaklık tamamen mantıklıydı.

Walsh Jennings, takım açıklandığında, “En başarılı ve tutarlı başarının tadını çıkardığım zamanlar, arkamda gerçek bir savunmacı varken beni büyük bir engelleyici yaptı,” dedi. “Brooke kendi sporcusu ve kendine ait varlıkları ve güçlü yönleri var, ancak çoğu Misty (May-Treanor, eski ortağı) ve Brooke’un ortak noktaları, oyun hakkındaki içsel bilgileri ve onun kanında olduğu gerçeğidir. Sadece anladığını söyleyebilirsin. Brooke, kelimenin tam anlamıyla dünyadaki en iyi savunmacı olabilir. ”

Ve dünyanın bir kez daha Walsh Jennings’in doğru kararı verdiğini ve çok geçmeden Sweat ile dünyanın en iyi takımları arasına geri döneceğini fark etmesi uzun sürmedi. Las Vegas’ta birlikte yaptıkları ilk FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliğinde 17. sıra, ilk dokuz uluslararası turnuvasını ilk on arasında tamamladıkları tek zamandı.

İlk güçlü koşuları takıma ilk dört madalyalarını verdi – Çin’de bir altın, Malezya’da bir gümüş ve Meksika ve Avustralya’da bronz madalya, bazıları elemelerden başladıktan sonra ve çok fazla kilometre. Ayrıca, en önemlisi, Olimpiyat kalifikasyon sürecine geç başlamalarını telafi etmelerine yardımcı oldu.

Sweat, Jinjiang’daki zaferinden sonra, “Sadece dünya ile değil, Amerikan takımlarıyla da rütbelerimize tırmanıyoruz,” dedi. “Sadece devam etmek istiyoruz ve gittikçe daha iyi hale geldiğimiz sürece puanlar konusunda endişelenmeyeceğiz. Ama şimdi harika ve kısa süre sonra tekrar işimize döneceğiz. ”

2019 yazında, Roma’daki hem FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası hem de Dünya Turu Finalleri’nde 17. sıra, ancak biri Tokyo’daki Olimpiyat test etkinliğinde olmak üzere beşincilik olmak üzere, diğer iki Dünya ile birlikte daha fazla iniş ve çıkış yaşandı. Tur madalyaları – Çin’de gümüş ve Rusya’da bronz – ve NORCECA Şampiyonalarında elde edilen zafer, takımı tekrar yoluna koydu.

Şu anda 42 yaşında olan Walsh Jennings ve 36 yaşındaki Sweat, 2020’ye geçici Olimpiyat sıralamasında beşinci olarak girdi – Amerikalılar arasında ikinci – ve yılın ilerleyen saatlerinde Tokyo Oyunlarında yer almalarını sağlayacak son bir hamle için hazır.

Elbette Olimpiyatlar ertelendi, ancak deneyimli Walsh Jennings ve Sweat için, uzayan yeterlilik süresi herhangi bir ek endişe getirmedi, bunun yerine sürece farklı bir şekilde yaklaşma fırsatı getirdi.

Üç kez dünya şampiyonu olan “Oynamaktan her zamankinden daha heyecanlıyım” dedi. “Bu sefer bana yeniden canlanma ve plaj voleybolunu ne kadar sevdiğimi hatırlama şansı verdi. Benim kadar uzun süredir oynadığında, hepsinin parlaklığı kaybolabilir. İkimizin de işleri ciddiye aldığımızı ve daha çok rahatlamamız gerektiğini fark ettik çünkü o zaman özgür oynadığımızda ve özgür oynadığımızda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. İkimiz de daha iyi olmak istiyoruz ve aslında Olimpiyatların 2021’e taşınması bizim için harika çünkü gelişmek için daha fazla zamanımız var. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu