Plaj Voleybolu

Bir Maç Günü

Hawaii bağlantısı

Son birkaç yıldır, Amerika Birleşik Devletleri erkek voleybol programı Hawaii’li pasörlerle güçlü bir bağlantı kurdu, Micah Christenson ve Kawika Shoji ülkedeki parlak pasörler grubuna liderlik etti. Milli takımla turneye çıktıklarında Kawika, oda arkadaşı olmayı seçtikçe ikisi arasındaki güçlü bağlantı doğdu.

“Bazı liste değişiklikleriyle arka arkaya beş hafta boyunca seyahat ettiğimiz turnuvalar var ve sonra aynı grupla ama sadece bir ülkede iki ila dört hafta oynadığımız turnuvalar var. Bizim için rahatlık, uyku alışkanlıkları ve birlikte yaşamayı öğrenmekle ilgilidir. Bunun sadece konfor seviyenizi, mutluluğunuzu değil, aynı zamanda performansınızı nasıl etkilediği önemlidir. Maçlara el ele geliriz. Birlikte çok fazla zaman harcadığımız için birbirimizle rahatız. ”

Oyun günü rutinleri

Micah’ın normal bir oyun günü :
“08.00 – 08.30 saatleri arasında uyanma çağrısı alıyoruz. Kahvaltımızı yaparız ve sonra sabah ritm kazanmak ve ısınmak için servis ve pas antrenmanı yaparız. Sabah servis ve ritm almayı seviyorum çünkü biraz ince ayar yapıyorsunuz, spor salonunu ve ışıklarını görüyorsunuz.

“Ayrıca kendimizi ifade etme yeteneğinin tadını çıkarabiliyoruz. En az yarım gün boyunca yerleri görmeye ve başka etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Bu bize zihinsel denge sağlıyor. ”

Kawika’nın, antremanlarda ikinci pasör olarak rolü:
 “Takımda ikinci bir pasör olarak, kendimi korumak ve çok odaklanmamış ve her zaman yola çıkmaya hazır olmayan diğer oyuncuları hazır tutmak benim görevim. Uzun turnuvalarda, odak seviyesi ve motivasyon ne kadar oynadığınıza bağlı olarak artar ya da azalır, bu yüzden işimin bir kısmı bu seviyeyi bizim için tutarlı bir seviyede tutmaktır, çünkü uzun bir turnuvada tam bir ekibe gerçekten ihtiyacınız vardır.

Her zaman fırsatları yakalamaya hazır olun
Honolulu merkezli iki sporcu her zaman ayaklarınızın üstünde olmanın, odaklanmanın ve fırsatları yakalamanın başarıya ulaşmanın dinamikleri olduğuna inanıyor.

Micah ile her zaman hazır olmanın önemi üzerine:
“Ekibe avantaj sağlayabilmek için konsantrasyonunu korumak ve rollerine adanmış başka oyuncuların olması önemli ve karmaşık bir dinamik. Kawika bunu inanılmaz bir şekilde yapıyor. Eğer oynamıyorsanız, konsantrasyonu kaybetme ve örneğin önemli bir şekilde servis ve pas alma hatası yapma gibi bir eğilim vardır. Bu tonu ayarlayabilmek ve bu odağı koruyabilmek için çok çalışmak, bu fırsatı yakalamak ve her zaman hazır olmak için belli bir zihniyete sahip olmalısınız. ”

Reid Priddy’nin kazanma arzusu üzerine Kawika:
“Tom Brady fırsatı yakalamaya hazır olmak hakkında bir şeyler söyledi. Rio 2016 Olimpiyatları’nda Reid Priddy buna iyi bir örnektir. Nadiren oynadı ama içeri girip o role adım atmaya hazırdı. Rusya’ya karşı bronz madalya kazandığımız maçta çok iyiydi.

“Bu onun için bir inanç, çünkü uzun bir turnuva boyunca fiziksel ve zihinsel olarak hazırdı ve en sonunda büyük şansını elde etti. En iyi şekilde yararlandı ve tabii ki ekibimize gerçekten yardımcı oldu. Bu sadece harika bir örnekti. ”

Gelecekteki plaj voleybolu ikilisi?
Micah bir fan sorusunu yanıtladı ve Kawika’nın plaj voleybolunda takım olma olasılığı konusunda derin bir onay verdi. Yakın zamanda gerçekleşmeyecek olsa da, ilginç bir ortaklık olurdu!

“Evet! Her zaman soruluyor ve cevap evet! ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu