Genel Haberler

Bir Voleybol Antrenörünün Yardım Rehberi: Hudl Assist

Hudl Assist ile zamandan tasarruf edeceksiniz. Ancak bu, rutininize ve iş akışınıza birkaç ilk ayarlama anlamına gelebilir. Bu nedenle, sezona hazırlanmanıza ve Assist’i kullanmaya hazır olmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu bir araya getirdik.

Her Şey Videodan Başlıyor

Yalnızca izlemesi kolay değil, aynı zamanda ekibiniz için daha faydalı olan videolar elde etmek için mükemmel kurulumu geliştirin. Ayrıca, analistlerimiz tarafından sağlanan istatistiklerin doğru olmasını sağlayacaktır.

Ağınızın arkasında kayıt yapın

En iyi görüş noktası, filenin sizin tarafınızdaki bitiş çizgisinin arkasındadır. Sıkı bir sıkıştırma olabilir, ancak bu açıdan kayıt, size konumlandırmayı daha iyi analiz etme fırsatı verir. Bitiş çizgisinden etkili bir şekilde kayıt yapmak için, cihazınızı hem derin köşeleri görecek kadar uzağa, hem de tüm sahayı alabilecek kadar yüksek tutun.

Setler arasında taraf değiştirin

Oyuncularınızı görmek istersiniz, ağı değil. Harika bir görüş sağlamak için ekibinizle taraf değiştirin. Sağlanan kurulum hızlı ve setler arasında hareket etmesi kolay olmalıdır.

Yalnızca zaman aşımlarında duraklatın

Oyunun akışına ayak uydurmak için, yalnızca zaman aşımlarında veya setler arasında duraklamak istersiniz. Söz konusu bir arama olsa bile, siz ve analistlerimizin sonucu yakalayabilmesi için kayda devam edin.

Rotasyonları anlayın

Assist ile oyuncu eylemlerini görebilir ve başka türlü keşfetmemiş olabileceğiniz eğilimleri ortaya çıkarabilirsiniz. Rotasyona göre filtreleme bunda büyük bir rol oynayabilir. Hudl Assist’e gönderdiğinizde ve rotasyonlarınızı girdiğinizde, bilgileri ekibiniz için nasıl takip ettiğinize göre ekleyin.

Örneğin, rotasyonunuz 1 oyuncu için hizmet verebilir. Dizilişinizde rotasyonlarınızı nasıl takip ederseniz edin, her sette hangi rotasyonun başladığını bize bildirin. Profesyonel ipucu: Sezon boyunca tutarlı olmasını sağlayın ve her rotasyonun tüm istatistiklerde nasıl performans gösterdiğine dair iç görüleri ortaya çıkarın.

Ortak Bir Dönüş

Rotasyon 1: İlk pasörünüz oynar.

Rotasyon 2: İlk pasörü takip eden, genellikle bir dış oyuncu servis atar.

Rotasyon 3: Rotasyon 2 pasörü takip eden oyuncu, genellikle bir orta oyuncu olarak hizmet verir.

Rotasyon 4: Karşı / sağ taraf veya ikinci pasör oynar.

Rotasyon 5: Karşı tarafınızdan sonraki oyuncu, genellikle diğer dışarıdaki oyuncu servis atar.

Rotasyon 6: Rotasyon 5 pasörünüzden sonraki oyuncu, genellikle ikinci orta oyuncunuz faaldir.

Koçluk içgüdülerinizi doğrulamak için bu rotasyon verilerini kullanın. Belki belirli bir dönüşle bir şeylerin yanlış gittiğini hissediyorsunuz. Verilere baktıktan sonra, bu rotasyonda rakiplerin vuruş yüzdesinin arttığını ve takımınızın bloklarının önemli ölçüde azaldığını fark edersiniz. Savunma çıktınızı iyileştirmek için bir uygulama planı oluşturmak için bu içgörüyü kullanın.

Maç skorunu girin.

Rotasyonlarınızı ekledikten sonra, maç skorunu gönderin ve rakibinize kıyasla kazandığınız set sayısını. Bu, ekibiniz için doğru istatistikler oluşturmak üzere oyunun akışını izlememize yardımcı olacaktır.

 

Oyuncu İstatistiklerini Unutmayın

Listenizi üç kez kontrol edin.

Maçınızdan önce, mevcut oyuncu isimleri ve forma numaralarıyla güncellenmiş bir kadroya sahip olduğunuzdan emin olun. İstatistikleri bu forma numaralarına göre izliyoruz, bu yüzden doğru olmaları önemlidir.

Sporcularınızın mevcut sezonda listelenmesi için bunları ekleyin. Yalnızca bu sezonun kadrosunda listelenen sporcular Hudl Assist’e katılacak – aksi takdirde istatistikleri “Bilinmeyen Sporcu” ile ilişkilendirilecektir. Sırf takımda kayıtlı olduğu için mezun olduğunuz liberoyu bir as ile ödüllendirmek istemiyoruz. Bu nedenle, herhangi bir sorundan kaçınmak için tüm aktif oyuncular için sezonu listeleyin.

Forma numaralarını yakalayın.

Oyunlarınızı kaydederken, oyuncuların sayılarını net bir şekilde görebildiğinizi kontrol edin. İster iPad’iniz için bir lens almanız gerekse de gerekse bakış açınızı değiştirmeniz gerekse de bunun net bir çekim olduğundan emin olmak istersiniz.

A Volleyball Coach’s Guide to Assist – Volleyball Toolbox

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu