1. LigErkekler

Bir Yiğit Çıkar, Yeniden Umut Verir İlçeye

Erzin Yeşilkent'ten yeni sezona tertemiz başlangıç

Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1.Ligi B Grubunda Hatay’ı temsil eden Erzin Yeşilkent Spor Kulübü gerek sportif sonuçları gerekse sosyal sorumluluklar konusundaki duyarlılığı ile sık sık haberlerimize konu olur.

6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketiyle büyük bir yıkıma uğrayan Hatay ilimizin, Erzin ilçesinde hemen hemen her yıl maddi sıkıntılarla boğuşan kulüp, deprem sonrası oldukça uzun süren sessizliğini bozdu.

Deprem sonrası yöre çocuklarının voleybolla rehabilitasyonu sürecinde Erzin Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Erzin Belediyesi’nin katkıları, Erzin Yeşilkent Spor Kulübü antrenör ve oyuncularının özverili çalışmalarıyla gerçekleştirilen ücretsiz voleybol okulunun sona ermesiyle gözler lige çevrildi.

Her sezon başında bir önceki sezondan kalan borçlar ve gelecek sezon için oluşturulacak bütçenin temini konusunda oldukça yoğun mesai harcayan turuncu beyazlılar, 2023-2024 Sezonu öncesi yine derin bir sessizliğe bürünmüştü.

Geçen sezonu yaşanan deprem nedeniyle yarışma haklarının TVF tarafından dondurulmuş olması sebebiyle voleyboldan oldukça uzun süre uzak kalan Erzin halkı, gelecek sezon için gelecek müjdeli haberi bekliyordu.

Sezon Öncesi Durum Oldukça Kritikti

Bölgede yaşanan büyük felaketin de etkisiyle 2022-2023 sezonunda yapılamayan oyuncu maaş ödemeleri ile menajerlik ücretlerinin sezon başlamadan ödenmesi zorunluydu ancak kaynak bulmakta büyük güçlük yaşanmaktaydı.

Erzin, Türkiye’de en çok narenciye yetiştirilen kenti. Bir anlamda narenciyenin başkenti.
Erzin halkının geçim kaynağı narenciye, en büyük tutkusu voleyboldu. Ancak gelinen noktada fikstürün çekilip liglerin başlamasına 1 ay kadar bir süre kalmış olmasına rağmen transferde herhangi bir gelişme olmaması endişe vermekteydi.

Bir Yiğit Çıkar, Yeniden Umut Verir İlçeye

Umutların yavaş yavaş azalmaya başladığı bir dönemde Erzinli iş insanı Abdullah Özmen, doğup, büyüdüğü, ekmeğini yediği ve halen ikamet ettiği Erzin’de halkın en büyük sosyalleşme alanı olan voleyboldaki bu suskunluğa son verdi.

Yarattığı kaynakla kulübe ait 2022-2023 Sezonundan kalan tüm borçlar ile 2023-2024 sezonunu için oluşturulacak kadronun ihtiyacı olan 8 maaşlık tutarın ikişer maaşları ve menajerlik ücretlerini ödeyerek adeta kulübe can suyu verdi.

Erzin, Yeni Sezona Bembeyaz Sayfa Açarak Girecek

Kulübün kurulduğu 2017 yılından bugüne kadar formasını giymiş tüm oyunculara, kulübün malzeme ve ihtiyaç tedarikçiliğini yapan firmalara ait ne kadar borç varsa varsa ödendi ve geriye sadece çok çalışıp Erzin halkını sevindirecek başarılı sonuçlar almak kaldı.

Turuncu beyazlı kulüp, 2023-2024 sezonundaki maçlara, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın anısına siyah logo ve forma ile çıkacak. Hatay’ı ve Erzin’i Play off etabına taşımak için ligde mücadele edecek olan kulüp, 18 Eylül’de yeni sezon hazırlıklarına başlayacak.

Başta Abdullah Özmen olmak üzere, Erzin’de voleybolun devamı için emek veren herkesi tebrik ederiz.

Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu