Genel HaberlerManşet

Birlikte güçlüyüz!

Bu, sporda ve özellikle voleybolda herkesin birçok kez öğrendiği ve deneyimlediği bir derstir. Hepimiz hayatın mümkün olan en kısa sürede normale dönmesini umarken, sporumuzun gücünü ve güzelliğini takdir etmek için biraz zaman alabiliriz.

Bugün bunu, pazarlama ve televizyondan sorumlu olduğu İsrail Voleybol Derneği için çalışan profesyonel bir fotoğrafçı olan Dan Shiray tarafından çekilen bazı ikonik resimler yardımıyla yapabiliriz. “TV ortağımız Sports Channel 5 ile birlikte, bir dizi sporu ve özellikle de Tokyo 2020 Olimpiyatlarına katılacak İsrailli sporcuları belgelemek için özel bir proje tasarladık. Fotoğraflar, spor kanalının kendisi tarafından yönetilen özel bir mini sitede ve sosyal ağlarda mevcut ve bir sergi için de planlar var ”diyor Shiray.

Voleybol, Dan’ın İsrail voleybol yıldızları Alexander Osokin ve Galit Devash vesileyle fotoğraflarını çektiği sporlardan biridir. “Bu fotoğraflar aracılığıyla sporcuların aracılığıyla spor dünyasının gücünü, güzelliğini ve estetiğini sunmak istiyorum. Spor ve sanat, sahip olduğumuz en evrensel dillerdir. Kendimizi fiziksel, duygusal ve entelektüel olarak ifade etmemize, birbirimizle bağlantı kurmamıza ve etkileşim kurmamıza, böylece sınırların, kültürlerin, dillerin ve nesillerin ötesine geçmemize izin veriyorlar. İki dili bir araya getirerek yeni kitleleri spor dünyasına bağlayacak, güçlendirecek ve bağlayacak büyüleyici bir platform oluşturabiliriz ”diye devam ediyor.

Hapoel MATE ASHER-AKKO ve İsrail milli takımı için oynayan Osokin (yukarıya bakın), aradıkları bir rol modeli olarak bir dizi küçük çocuğun ortasında duruyor aynı zamanda zorlu zamanlardan geçerken bir arada kaldığımızda hissedebileceğimiz gücü simgeliyor.

Dan, “Fotoğraf çekimi fikri ile spor kanalıyla temas kurduğumda, aldığım olumlu cevaplar eşime evlenme teklif ettiğimden daha hızlı geldi” diye devam ediyor. “Tüm spor fotoğraflarını çekmeye başladık, olimpiyatlara gitme olasılığı düşük olanların bile. Onlar hayallerini, duygularını ve çok daha fazlasını tasvir etmeye çalışıyorlar. Sonsuz azim ve yaratıcı düşünceye aç, duygularla dolu büyülü bir tutkulu sporcu dünyası keşfettim. Sporcular, rekabetçi ruh ve gücü sıcaklık ve sevgi ile gerçekten benzersiz bir şekilde birleştirebilen çok özel insanlar. ”

İsrail milli takımının ve Hapoel KFAR SABA’nın önemli bir üyesi olan Galit Devash’ın resmi, voleybol tutkusunun ve sevgisinin yaşam için olduğu hissini aktarıyor. “İsrail spor dünyasında inanılmaz bir yolculuk yaşadım. Her fotoğraf yaratıcılık ruhuyla bir araya gelen ilginç bir birleşimin sonucudur. Dünyadaki hiçbir şey, hatta virüs salgını bile sporun insanları birbirine bağlamasını durduramaz. Eğer hep birlikte kalırsak ve pozitif enerjiyi paylaşırsak, her şeyin üstesinden geleceğiz ”diye bitiriyor Shiray.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu