ManşetMilli Takımlar

‘Bizi yalnız bırakmasınlar’

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Fatma Yıldırım, 07-12 Ocak tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’ne dair soruları yanıtladı.

Harika geçen Avrupa Şampiyonası sonra yeniden Milli takım dönemindeyiz. Milli takım senin için ne ifade ediyor ?

Gerçekten çok güzel bir Avrupa Şampiyonası’nı geride bıraktık. Hem atmosfer hem de başarı anlamında benim geçirdiğim en güzel turnuvalardan birisiydi. Ankara seyircisi de inanılmazdı. Aynı heyecanla, bu kez olimpiyat elemeleri için bir araya geldik.

Olimpiyatlara gitme şansımızı nasıl görüyorsun ?

Olimpiyat elemelerinde ev sahibi değiliz ancak bunun çok fazla bir önemi yok. Olimpiyatlar, bir sporcu için en üst seviye demek. Olimpiyat elemelerinin favorilerinden biri olduğumuzu düşünüyorum.

Gruptaki rakiplerimiz hakkında ne düşünüyorsun, nasıl bir turnuva bizleri bekliyor ?

Güçlü rakiplerimiz var fakat hepsi daha önce oynadığımız ve bildiğimiz rakipler. Olimpiyat elemelerindeki karşılaşmalarda farklı bir atmosfer olacak. Her takım olimpiyatlara gidebilmek için ekstra motivasyonla sahada yer alacak.

Hollanda’da sizi destekleyecek Türk taraftarlarımıza neler söylemek istersin ?

Hollanda’da çok fazla Türk yaşadığını biliyoruz. Bizleri yalnız bırakmamalarını ve desteklemelerini istiyoruz. Onların bizlere vereceği destek, olimpiyat yolunda bizi daha fazla motive edecektir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu