Genel HaberlerManşet

‘Bizleri bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyorum’

66. Milliyet Yılın sporcusu Ödüllerine Türk Voleybolu damga vurdu. Törende 3 ödüle layık görülen voleybolumuz, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ Erdoğan Demirören Büyük Ödülü,  Filenin Sultanlarının Vestel Özel Ödülü, U19 Genç Kız Voleybol Milli Takımımızın İslam Çupi Milliyet Spor Ekstra Özel Ödülü ile sahnede yer aldı.

Törende Mehmet Akif Üstündağ, Eda Erdem ve Çağla Salih yaptıkları teşekkür konuşmasında şunları söylediler:

Üstündağ yaptığı konuşmasında, “Öncelikle İzmir’de meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinin de bir an önce sonlanmasını, sahalarda ve tribünlerde hep birlikte buluşmayı arzu ediyoruz. Erdoğan Demirören adına verilen bu ödüle layık görülmek bizleri çok mutlu etti. Erdoğan Demirören, Milangaz Voleybol Takımı ile voleybola gönül vermiş, hizmet etmiş bir spor adamı idi. Bizleri bu ödüle layık gören herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ödül ile ilgili söz alan A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar “Huzurlarınıza daha sağlıklı ve iyi şartlarda, ülkemizin, insanlarımızın çok daha mutlu olduğu bir dönemde gelebilmeyi çok isterdim. Maalesef bu sene böyle oldu. Ama hayat yine de devam ediyor. Bizim umutlarımızı İzmir depreminde enkaz altından sağ çıkan Elif, İdil, Ayda ve daha niceleri öyle bir tazelediler ki; yenilendik, motivasyonumuz arttı ve gözlerimiz dolu dolu hayata tekrardan bağlandık. Bu değerli ödülü depremde kaybettiğimiz adaşım Eda Küçükyumuk ve ailesi, tüm depremzedeler, takım arkadaşlarım ve ülkemizin tüm kadınları adına gururla kabul ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da bir kere daha Allah’tan rahmet; yakınlarına, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

U19 Kız Voleybol Milli Takımı Kaptanı Çağla Salih yaptığı konuşmada, “Öncelikle İzmir’deki depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Bu ödüle bizi layık gören herkese, burada olan olamayan tüm staff adına çok teşekkür ediyorum. Her zaman desteğini ve gücünü yanımızda hissettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Sayın Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu aslında bizim takım olarak aldığımız ilk özel ödül. O yüzden bizim için ayrı bir önemi ve mutluluğu var. Umarım ki, bu bir başlangıç olur ve devamı da gelir. Devamının gelmesi ve Türk bayrağını en yukarıda dalgalandırmak için de elimizden geleni biz her zaman fazlasıyla yapmaya hazırız. Bizleri bu ödüle kayık gören herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu