ManşetSultanlar Ligi

BJK Kadın Voleybol Takımı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ilk turu için kampa giriyor

Kara Kartal nereden nereye?

Türk sporunun en büyük üç kulübünden biri olan İstanbul’un siyah beyazlı takımı, bir çok spor dalında yetiştirdiği sporcularla camiasının gurur kaynağı olmuştu.

Hatta kulübün futbol takımı, bugüne kadar Türkiye’de hiçbir kulübe nasip olmayan haklı bir onura sahiptir!
16 Mayıs 1952’de İstanbul’da Yunanistan ile oynanan futbol maçında, dönemin Türkiye Futbol federasyonu tarafından Türk Milli Takımını temsil etme görevi verilen Besiktaş’tan;  2019 yılında Erkek voleybol şubesini alt yapıları ile birlikte komple kapatıp, 2020 yılına gelindiğinde ise Avrupa’nın en değerli voleybol ligi olan Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde yer alan Kadın Voleybol Takımını dağıtan bir kulüp haline gelinmesi spor ve voleybol camiasını derinden üzüyor.

Günümüz söylemlerinde sıkça işitilen ‘Bir futbolcuya verilen para ile şampiyonluğa oynayacak kadro kurulur’ kelimelerini söylemek yerine sadece başlıkta belirttiğimiz ve haber fotoğrafında paylaştığımız; bundan tam 54 yıl önce 12 Ocak 1966 yılında  BJK camiasının gurur kaynağı olan Beşiktaş Kadın Voleybol Takımının haberini paylaşmak, daha doğrusu hatırlatmak istedik.

Bakınız haberde ne diyor?
Spora BJK alt yapısında başlamış bir voleybol sever olarak, Sayın BJK Yönetim Kurulu ve çok değerli Beşiktaş Jimnastik Kulübü Genel Kurul Üyeleri’nin dikkatle okumalarını ve şartları azıcık zorlayarak bu büyük kulübün voleybol şubesinin kapatılması/küçültülmesi fikrinden vazgeçmelerine yardımcı olmak istiyorum.

Saygılarımla,

Savaş Eskigülek
Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni

 

Noktasına, Virgülüne Dokunmadan Haber Metni:

Beşiktaş Kız Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ilk turu için Cuma ve Pazar günleri Spor Sarayında Rusya ve geçen yılın Avrupa Şampiyonu CSKA Moskova ile karşılaşacaktır. Siyah – Beyazlı kızlar bu maçlar için bu akşam Spor Sarayında Antrenör Ayhan Demir’in idaresinde çalıştıktan sonra kampa gireceklerdir. kamp kadrosunda şu voleybolcular bulunmaktadır: Tülin, Hümay, Güldal, Reşide, Nur, Meral, Aynur, Nurhan. Her iki karşılaşmada şehrimizde yapılacağından Beşiktaş’lı kızlar Rusya’ya gitmeyeceklerdir. Maçı Bulgar hakemi Todori Todorov iadre edecek, yardımcı hakemlikleri Muzaffer Tunçalp ve Nejat Altav yapacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu