ManşetSultanlar Ligi

BJK’de Başkan Çebi’den Amatör Şubeler ile ilgili açıklama

15 Şubat 2020 günü, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 2020 yılındaki birinci olağan divan kurulu toplantısı yapıldı.

Vodafone Park’ta düzenlenen toplantıda, kürsüye gelen Başkan Ahmet Nur Çebi kulüp ile ilgili birçok konu hakkında açıklamada bulundu.
Sayfamızda sürekli gündemde tuttuğumuz Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı’nın durumu malumunuz.

Başkan Çebi, doğrudan voleybol ile ilgili açıklamada bulunmasa bile tüm amatör şubeler ile ilgili planını anlatarak, voleybol şubesinin de kaderini belli etti.

Başkan Çebi yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:”Öze dönüşün ilk adımını Sergen Yalçın’ın gelişiyle yaşadık. Amatör branşlara olan sempatimi kimseyle tartışmak istemiyorum. Gelir-gider dengesini ayarlamamız lazım. Altyapıdaki arkadaşlarımız, amatör branşlarımızdaki A takımlarda oynasınlar istiyoruz. Boks ve Güreş şubelerindeki sporcularımızın nerelerde spor yaptıklarını gördüğümde kendimi kötü hissetmiştim. Boks ve Güreş takımlarımızın idman sahalarını Vodafone Park’a taşıdık. Sporcularımıza sağlıklı antrenman ortamı hazırladık. Futbol Takımımızı bu süreç içinde tartışacak durumda değiliz. Futbol Takımımız iyiye gidiyor, toparlanma başladı. M. Başakşehir maçı bizi çok üzmüş olabilir ama daha iyi oynayan ve birbirine kenetlenmiş bir takım görmekten dolayı ümitlerimin arttığını söylemek istiyorum”

Anlaşılan o ki, Beşiktaş Spor Kulübü iddialı takım kurmak yerine altyapıdan gelen oyuncuları ile mücadele ederek liglerdeki yaşantısını sürdürecek. Umarız en kısa sürede, Beşiktaş maddi sorunlarını çözer ve adına yakışır yatırımları yaparak voleybolda taraftarlarını gururlandıracak başarılı günlere ulaşır.

Başkan Çebi’den Kurtuluş Reçetesi:

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin Olağan Divan Kurulu toplantısında yaptığı açıklamalardaki satır başları şöyle:
‘Bu borç artarak devam edecek korkarım. 3 milyar borcu olan kulübün 450 milyon yıllık faizi var, zaten gelirimiz o kadar. Ama biz bunu çözeceğiz. Biz bunun için buradayız. Biz bu borçları azaltacağız. Bu kulüp yaşayacak, hem de namusuyla, onuruyla. Kapıda haciz memuru olmadan yaşayacak. Ama destekle, ama sizlerle. Ben tek başıma yapamam. Yanımda olursanız ben yaparım. Yalnız bırakırsanız bir şey yapamam. Beşiktaş camiası devasa bir camia. Keşke bu divan toplantıları ayda bir yapılsa da ben buradan enerji alarak dışarı çıksam. O günkü yönetimin bıraktığı borç 85 milyon Dolar kredi on yıl vadeli ve iki tane temlik vardı. Bugünü duymak ister misiniz? Beraber ağlaşalım, acı çekelim. Her şey temlikli. Kartal Yuvası felaket halde. Banka, ‘Bundan sonra gelir elde edersen tamamını bana getireceksin’ diyor. Her şey temlikli, elektrik faturasını ödemek için bile yok. Yapma bu sözleşmeyi niye yaptın? Bazı yerlerimiz serbestti. Üç kuruş, beş kuruş alıp çeviriyorduk kulübü. O kendi dönemine ait 300 milyon TL’yi ödeyip gidebilmek adına buna imza attı. Parayı aldın, gittin. Oldu mu arkadaş, hiç hoş olmadı. Peki burası ne olacak? Biz bu şartlarda burayı çeviriyoruz. Benim burada yazan alacakta bir param var. Bu paranın birçok kısmı arkadaşlarıma ait, beraber sırtlandık. Bu şartlarda tek çıkış yolumuz var, bağış kampanyası. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılardan başka kimse kurtaramaz. Zaten başkasına ihtiyacımız yok. Hazırlık bitmek üzere. En kısa zamanda huzurunuza geleceğiz. Özellikle divandaki büyüklerimizden bu konuda destek rica ediyoruz. Bir lira da bir, bin lira da bir. Biz bu sorunları beraber çözeceğiz. Biz bütçemize göre harcamalara geleceğiz. Takımlarımızı yüreği olan pırlanta gibi çocuklardan oluşturacağız. Birkaç sene içinde muhteşem bir Beşiktaş yaratacağız. Beraber yapacağız. Siz olmadan asla yapamayız. Ümitlerinizi kırmayın, bizler buradayız. Beşiktaş bir ilki daha başaracak. Faiz yükünden kurtulmalıyız. Bu bağış kampanyasıyla bunun başarılabileceğine inanıyorum. Artık kara delikler yok, kapatarak geliyoruz. İnsanlar diyor ki ‘Biliyordun da geldin’. Burası iyi olsaydı zaten gelmeyecektim ki. ‘Şimdi değilse ne zaman dediler’ onun için geldim. Ben bildiğimi inkar etmiyorum ki. Ben yaşananları hatırlatmaya devam edeceğim. Başımız dimdik olacak. Tarih, toplumlara okutulur, geçmişi unutmamak için. Buna kimse kızmasın, alınmasın. Size söz veriyorum başarılı olacağız. Yanımda olun yeter.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu