Avrupa

Boričić: ‘EuroVolley, voleybol ailesi için yeni bir çağ açtı’

CEV Başkanı Boričić  2019 EuroVolley ile ilgili konuştu.
“Gerçekten tarihi bir EuroVolley 2019’un Ankara ve Paris’te doruk noktasına ulaşmasından bu yana sadece kısa bir süre geçmesine rağmen gururla bu yarışmanın voleybol ailesi için yeni bir çağ açtığını söyleyebiliriz! Gerçek rakamlarla, bu devasa voleybol partisi sekiz ülkeye yayıldı ve tarihte ilk kez cinsiyet başına 24 takımın katılımıyla elde edilen olumlu izlenimler daha da artıyor ”

EuroVolley maçlarını yaklaşık yarım milyon kişi tribünlerden takip etti. Ve bundan çok daha fazlası canlı yayın ve dünya genelinde 150’den fazla ülkede mevcut olan yayın aracılığıyla karşılaşmaları takip etti.

EuroVolley’in medya etkisi gerçekten görülmemiş seviyelere ulaştı. Son rakamlara göre, çevrimiçi medyada EuroVolley hakkında 14.126 makale yayınladı, böylece müthiş bir 9.5 milyar potansiyel medya teması oluşturuldu! Daha da önemlisi, 77,8 milyon Avro olan bu tür çevrimiçi medyaya maruz kalmanın getirdiği reklam değeri!

Voleybol taraftarları, EuroVolley deneyimini paylaşmak için sosyal medyaya bürünmüş, kıtada ve hatta yurtdışında Voleybol-mani ile ilgilenen yaklaşık 35.000 çevrimiçi yayınla 539 milyon potansiyel medya temasına yol açtı.

Bu rakamlar, CEV liderliğinin Voleybol tarihinde daha önce hiç yapmadığı bir şeye girme vizyonunun temettü ödemesi olduğunu doğrulamaktadır. Bu vizyon voleybol’u, olay deneyiminden medyada yayınlanmaya, TV yayınlarından Ankara ve Paris, Ljubljana ve Bratislava, Brüksel ve Budapeşte, Rotterdam ve çeşitli bölgelerdeki tanık evlere kadar birçok yönden bir üst seviyeye taşıdı!

“Burada kesinlikle durmuyoruz, çünkü dileğimiz EuroVolley ve geçtiğimiz Mayıs ayında Berlin’de düzenlenen CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finallerinin başarısından yararlanmak. Voleybol ailemiz için bu heyecan verici yolculuk, Bulgaristan başkenti CEV Avrupa Voleybolu Gala 2019’a ve CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu 2020’nin grup aşaması için hevesle beklenen Lots Çizimine ev sahipliği yaparken Sofya’da devam etti. ”
“Voleybol tarihini tekrar yazmayı dört gözle bekliyoruz ve bunu seçkin Avrupa Voleybol ailesinin tüm üyeleri ile birlikte çalışarak yapacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu