AvrupaManşet

Boricic’ten Açık Mektup

CEV Yönetim Kurulu’nun geçen hafta sonlarında Avrupa Voleybolu için 11.5 milyon € değerinde bir ‘Marshall Planı’nın onaylanmasıyla sonuçlanan toplantıdan sonra, CEV Başkanı Aleksandar Boričić tüm voleybol taraftarlarına açık bir mektup yazdı.
Taraftarları aynı voleybol takımının üyeleri gibi bir arada kalmaya teşvik ederken, voleybol ailesi Coronavirüs krizinin üstesinden gelmek için çok çalıştıklarından onları öne çıkmaya ve CEV ile fikirlerini ve önerilerini paylaşmaya davet ediyor.

İşte mektup :

Sevgili Voleybol Taraftarları,

Umarım bu mesaj sizi ve sevdiklerinizi sağlık ve huzur halinde bulur.

Rekabetçi sporu, diğer şeylerin yanı sıra, dünya çapında tamamen durma noktasına getiren yeni Coronavirüsün patlak vermesinden bu yana benzeri görülmemiş bir krizden geçiyoruz.

CEV’de aynı duygularınızı paylaştığımızı kabul ediyorum; Sizin kadar rekabetçi voleybolu özlüyoruz ve biliyorum ki birçoğunuz arkadaşlarınıza katılmak ve topu tekrar uçurmak için sabırsızlanıyor.


Ancak şimdilik sabırlı olmalıyız ve sevgili sporumuzdan öğrendiklerimizi en iyi şekilde kullanmalıyız: Birbirine dayanışma ve merhamet gösterirken, bir araya gelme, takım olarak çalışma hissi. Birbirine dayanışma ve merhamet gösterirken, bir araya gelme, takım olarak çalışma hissi söz konusu. Bu nedenle, bu zamanı ailenize ve arkadaşlarınızla bir arada olarak kullandığınıza inanıyorum, bir takım olarak bu zorlu zamanlarda birbirimizi destekliyoruz.

Çok pişmanlıkla, COVID-19 salgınının etkisiyle zorlu kararlar almak ve çeşitli yarışmaları iptal etmek zorunda kaldık, diğerleri arasında Berlin’de çok beklenen Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri buna dahil. İnanın bana, bu bizim için çok zor bir çağrı oldu, ama oyuncuların, antrenörlerin ve hepinizin sağlığı ve güvenliği önceliğimiz olmaya devam ediyor.

Bu arada, CEV’nin krizin etkilerini yönetmek için tüm paydaşlarımızla birlikte yorulmadan çalıştığından emin olabilirsiniz, aynı zamanda koşullar izin verdiğinde ve güvenli olduğunda faaliyetlerimizin motorunu yeniden başlatmaya hazır olduğumuzdan emin olmak için çalışıyoruz.

Umarım sizinle etkileşim kurmak ve evde geçirdiğiniz zamanı biraz Voleybol ve biraz eğlenmek için geçirmenize yardımcı olmak için sosyal medya aracılığıyla yaptığımız işten zevk almışsınızdır.

CEV, sahip olabileceğiniz her türlü yorum ve öneriye açıktır, CEV geri bildiriminizi almaktan memnuniyet duyar.

Herkesin hayatının mümkün olan en kısa sürede normale dönmesi umudunu paylaştığım için, kalplerimizi voleybol için dövmeye iten tutkunun ateşini söndürebilecek hiçbir virüs ya da sıkıntı olmadığından emin olmak istiyorum!

Tekrar buluşana kadar güvenli ve sağlıklı kalın!

Saygılarımla,

Aleksandar Boričić
CEV Başkanı

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu