Röportaj

Bosetti Eczacıbaşı, Galatasaray, Deprem Hakkında Konuştu

Şampiyonlar Ligi Yarı Final tarihleri belli oldu. 2023 CEV Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil eden Eczacıbaşı Dynavit Yarı Final için CEV’in en prestijli turnuvası olan CEV Şampiyonlar Ligi’nde İtalya temsilci Igor Gorgonzola Novara ile karşı karşıya gelecek.

Igor Gorgonzola Novara – Eczacıbaşı Dynavit

5 Nisan 2023 Çarşamba
TSİ: 20.00

Hakemler: Olivier Guillet (Fransa), Sonja Simonovska (Karadağ)

Caterina Bosetti İtalyan gazete La Gazetta Dello Sport’a röportaj verdi. Röportajda Şampiyonlar Ligi, Galatasaray tecrübesi, kardeşi Lucia, anne ve babasının depremdeki süreci hakkında duygu ve düşüncelerinden bahsetti.

Novara tek Türk olmayan takım. Eczacıbaşı ile maçın nasıl geçeceğini düşünüyorsunuz?

İstanbul’da oynadığımızda atmosfer kesinlikle sıcak olacak. Türkiye’de bir yıl Galatasaray’da oynadım. Benim yaşadığım tecrübe ya da Fenerbahçe gibi kulüpler, siyasi bağları kuvvetli spor kulüpleridir. Taraftarları, bir takımdan önce bir ideali destekler. Eczacıbaşı’nın atmosferinde ise onun yerine sadece  voleybol severleri bulacağımıza inanıyorum” dedi.

O ülkedeki son deprem onu ​​kişisel olarak etkiledi.

”Kız kardeşim Lucia, Çukurova’da oynuyor. O günlerde annem ve babam onu ​​görmeye gitmişlerdi. İyi olduklarını öğrendikten sonra tek düşüncem onları olabildiğince çabuk İtalya’ya geri getirmekti. Neredeyse yetmişlerinde, omuzlarında bir sırt çantası ve ısıtmasız bir minibüste saatlerce yol ortasında kaldılar: Hiç sakin değildim.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.