Köşe YazarlarıManşet

Boskovic servis attı sayı aldı. Smaç vurdu sayı aldı

Merhaba sevgili voleybol severler,

Aydın Büyükşehir Belediyespor – Eczacıbaşı VitrA VitrA maçı ile ilgili yorumlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

1-SET:
!-Maç kadrolarında pasör çaprazı gözüküyor Melis ama sene başından beri pasör çaprazı mı 4 numara mı belli değil! Bu hem Melis’in hem 4 numara oynayamayan iki tane sakat olmasına rağmen Saliha için çok kötü bir durum.
2-Eczacıbaşı VitrA 5 yabancısından biri olan, Amerikalı smaçörü Newcombe’yi bugün kullanmayacaksa ne zaman kullanacak?
3-Aydın takımı kendi seyircisi önünde galip gelmek için her şeyi yapıyor, sporcular ve teknik ekip için başka şans yok. Ama iki takımın oyuncu kalitesine bakarsak, Aydın takımının 6 sayı önde gitmesi de normal değil. Ya Eczacıbaşı VitrA çok hatalı kadro ve sistemle oynuyor, ya Aydın takımı muhteşem bir takım.
17/12 Aydın
25/19 Aydın.

2.SET:
4-Ikinci set sayılar 6/5, Mola hakkını kullanıyor Motta. Yani bir sayı geriye düşünce set başında iken mola almayı birinci ligdeki antrenörler yapmıyor artık. Zaten iki mola hakkın var. Başa baş gidecek olan bir maçta yani daha 6/5’te mola hakkının birini kullanmak çok enteresan bir mantık.
5-Newcombe çok faydalı bir oyuncu, ABD’li voleybol ekolünü her sayıda sahada sergiliyor ama rakip takım lehine!
6-Eczacıbaşı VitrA’nda bir değişiklik yok, oyun sistemleri aynı. Boşkovic neredeyse oraya yüksek top atıp sayı almaya çalışmak özellikle pasör Gamze oynarken.
22/25 Eczacbaşı

3.SET:
7-Sete başlama pozisyonu olarak Boskovic’i serviste başlatmak neyin aklıdır? Zaten sadece Boskovic ile oynuyorsunuz hücumda, Nnu da arkada başlatmak akıl işi değil.
8-4/0 Aydın, Eczacıbaşı VitrA mola!
7/0 Aydın. Natalia/Saliha
9/3 Aydın.
12/6 Aydın.
16/12 Aydın. Saliha. Natalia. Zaten Saliha Newcombe ile değişmeli idi. Skor yükü sadece Boskovic’e kalmış oluyor Natalia çıkınca ki bu çok doğru seçim değil.
17/14 Aydın.
19/14 Aydın.
19/20 Eczacıbaşı VitrA
9-Sultanlar Ligi’nde VakıfBank haricinde ikili değişiklik yaparak bir avantaj teşkil edecek kulüp yok. O da Ebrar’ın olması. Dolayısıyla Aydın da ikili değişiklik yaptı. Sonucunda Eczacıbaşı VitrA 9 sayı üst üste aldı .
10- Aydın takımında Meryem’in dışarıda kalması bütün oyun dengesini bozdu
20/23 Eczacıbaşı VitrA
21/24 Eczacıbaşı VitrA.
21/25 Eczacıbaşı VitrA.
11-7 sayı öne geçip setin büyük bölümünü 4-5 sayı önde götüren Aydın Büyükşehir Belediye üst üste 9 sayı vererek çok önemli bir seti kaybetti ve 2-1 geriye düştüğü en önemli hata da arkada olan Meryem’in ikili değişiklikte oyundan çıkmasaydı.

4.SET
22/25 Eczacıbaşı VitrA
12-Bir maçta daha Boskovic servis attı sayı aldı. Smaç vurdu sayı aldı. Eczacıbaşı VitrA maçı kazandı.
Ne diğer yabancı oyuncuları ne de genç, yetişen sporcuları skora katkı yapamadılar.

 

Saygılarımla,

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu