Avrupa

Brakocevic Hakkında Bilinmeyenler

CEV, voleybol taraftarlarıyla etkileşime girerken ve bir dizi aktivasyonla zaman geçirme fırsatları sunarken, voleybol severlerin en sevdikleri oyunculara her türlü soruyu sormaları için zemin açtı. Igor Gorgonzola NOVARA ile 2019/2020 sezonunu geçiren Sırp doğumlu pasör çaprazı Jovana Brakocevic Canzian, CEV’nin sosyal medya kanalları üzerinden bırakılan en öngörülemeyen, en komik soruların bazılarını yanıtlamayı kabul edenlerden biriydi.

Mesela Jovana’nın 11 yaşında oynamaya başladığını ve nihai idolleri Vladimir ve Nikola Grbic’i taklit etmek istediğini biliyor muydunuz? Oyunu 14 yaşından beri zirvede ya da kariyerinde profesyonel olarak oynuyor. Spordaki en sevgili anısı ise  Sırbistan’ın yıldız tenisçisi Novak Djokovic’de dahil olmak üzere kendi seyircisi önünde tarihi bir EuroVolley altın madalyası kazandığı 2011’de geldi. Jovana, o turnuvanın en Değerli Oyuncusu idi.

Brakocevic dünyanın her yerinde oynadı, ancak özellikle Türkiye’de geçirdiği zamandan hoşlandığını, emekli olmadan önce Brezilya’da oynamayı umduğunu ve sahada dururken en çok pasör Maja Ognjenovic ve Naz Aydemir Akyol ile oynamaktan zevk aldığını itiraf etti.

Jovana, en azından şimdilik voleybola çok fazla ilgi göstermeyen küçük Viktor’un annesidir, fakat çocuk artık Sırp milli takımı için oynamamasının sebebi. “Ben şimdi bir anneyim ve önceliğim oğlum” dedi. “Haftalarca ya da aylarca ondan uzak durmak bir seçenek değil.” Ancak, anne olmanın bir sporcu olarak yaşamından taviz vermek anlamına gelmediğini de ekliyor. “Her zaman kolay değil ama çok da zor değil. Voleybolu seviyorum ve oğlum için yaşıyorum, yolu bu şekilde yaşabiliriz ”diye devam ediyor.

Günde dört ila beş saat çalışmasına rağmen, Jovana’nın çizim tutkusunu geliştirmek gibi salon dışında da birçok faaliyetleri var, ancak birkaç yıl daha oynamayı planlıyor. “Her zaman olabildiğince zorlamak ve elimden gelenin en iyisini olmak istedim” diyor. “Çok tutkuluyum ve kararlıyım ve oynadığım zaman sadece zafere odaklanıyorum. Hiç vazgeçmeyen insanlar, bana en çok ilham veren kişilerdir. ”

Son olarak, Jovana’nın onu taklit etmek isteyebilecek genç oyuncular için birkaç tavsiyesi var: “Her zaman çok çalışmalı ve elinizden geleni yapmalısınız. “Koçunuzdan gelen herhangi bir eleştiri iyi bir şeydir ve kabul ederek daha da büyüyebilirsiniz. Her uygulamanın temel olduğunu unutmayın. Kendinizi itin ve sabır, disiplin ve kararlılığın anahtar olduğunu unutmayın. ”

Jovana Brakocevic hakkında birkaç ilginç gerçek


Favori kitaplar

Stephen King – Karanlık Kule”

George Game R. Martin – “Game of Thrones”

Margaret Mitchell – “Rüzgar Gibi Geçti”

En Sevdiğim Voleybol Becerisi

Blok

Maçtan önce favori şarkı

Bu her yıl değişiyor … Geçen yıl Bohemian Rhapsody idi ve bu yılın en sevdiği parça Ormana Hoş Geldiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu