Avrupa

Brakoçeviç İçin Önemli Olan Takım Oyunu

Igor Gorgonzola Novara ekibi smaçörü Jovana Brakovic’e göre 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda takımı daha sert bir mücadele amacı ile her top için mücadele etti.

“Her top için mücadele etmemiz bize her şeyin mümkün olduğuna dair güven verdi. En üst seviyede voleybol oynayan takımlara karşı oynadık, bu yüzden her sayı için oynamak zorundaydık.”

Sırp yıldız, tam da bunu yapıyor ve ekibinin sayı yükünü çekerek ekibine iki büyük eş setlik maç kazandırdı. Tianjin Bohai Bank Volleyball Club’a karşı kazandıkları zaferde Brakoceviç 28 sayı kaydetti. Şampiyon Vakifbank’a karşı bir sonraki maçta 30 sayıya ulaşarak seviyesini korudu.
Brakoceviç, “Bir maçta aldığım sayıları gerçekten saymıyorum, bu benim için fazla önemli değil.” dedi. “Vakifbank kaşısında, çok zorlandım çünkü oyunumu çok iyi bilen eski koçuma (Giovanni Guidetti) karşı oynadım ve bugün oyunu çok iyi okudu. ”

Brakoceviç sakatlık nedeniyle boş geçirdiği zamandan sonra oyununda olağanüstü bir iyileşme gösteriyor. Son performansının ekibin karakterini oluşturmasına yardımcı olacağını umuyor.

“Hala mükemmel durumda değilim, çünkü sakatlığım vardı ama iyi yoldayım. Her geçen gün daha da iyiye gidiyorum. Bu turnuvadan önce kazanamamıştık, ancak elde ettiğimiz galibiyetler takıma iyi geldi. ”dedi.

Amacımız iyi voleybol oynamak ve takım oyunumuzu geliştirmek. Bunu adım adım yapıyor ve kendi oyunumuza bakıyoruz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu