Genel HaberlerManşet

Bravo Size Çocuklar

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronovirüs salgını sebebiyle evlerine kapanan sprocular, sosyal medya üzerinden becerilerini ortaya çıkarıp arkadaşlarına meydan okuyorlar. Challenge adı verilen bu sosyal medya paylaşımlarının ardı arkası kesilmeden sürerken, Galatasaray’ın başarılı orta oyuncusu Doğukan Ulu, sosyal medyada anlamlı bir kampanya başlattı.

Corona virüsü sebebi ile çalışamayan ve gelir kaybı yaşayıp zor durumda olan bir çok insan var. Bu sebep ile imkanı olan kişiler mümkün olduğu kadar, zor durumda olan kişilere yardım etmeye çalışıyor.

Milli oyuncu Doğukan da bu duruma sessiz kalmadı. Başlattığı kampanya ile bir ailenin bir aylık kirasını ödeyeceğini beyan etti ve imkanı olan herkesi yardıma davet etti.

Doğukan, Instagram hesabından paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi: “Herkese merhaba arkadaşlar. Corona virüsü sebebiyle hepimiz evlerdeyiz. İşlerimize gidemiyoruz çoğu vatandaşımızın olduğu gibi. Sosyal medyada bir çok challenge dönüyor. Ben de bir challenge başlatmak istiyorum burada. Bu zorlu süreçte bir ihtiyaçlı ailenin kira masrafını karşılamak istiyorum ve topu Burak Mert’e atıyorum. İnşallah bir çok aileye ulaşır ve ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa katkımız olur. Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.”

Burak Mert ise Doğukan‘ın mesajına şöyle cevap verdi:
“Doğukan‘ın bu anlamlı ve duyarlı challengeını kabul ediyorum. Bu zorlu süreçte hep birlikte başaracağız. Umuyorum ki bu challenge çok daha fazla kişiye ulaşarak, çok daha duyarlı bir hale gelecektir. Kabul ederek, bir hanenin bir aylık kirasına yardım etmeyi kabul ediyorum ve topu Hasan Sıkar’a atıyorum.

Bravo size zeki, çevik, ahlaklı ve merhametli sporcu kardeşlerimiz….

Voleybol Aktüel

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu