Brezilya’nın köklü kulübü Praia Clube

0
32

Brezilya voleybol tarihinde, Uberlandia’dan Praia Clube ‘bloktaki yeni çocuk’ olarak kabul edilebilir ancak hem ülke içinde hem de uluslararası alanda çoktan izlerini bıraktılar ve iyi durumda daha büyük şeyler için yolda.

1935 yılında Uberabinha Nehri kıyısında kurulan kulüp (bu nedenle Praia Clube adı, ‘Beach Club’ anlamına geliyor), Minas Gerais eyaletindeki Uberlandia şehrinde bulunuyor. Voleybol 1980’lerde multi-spor kulübüne tanıtıldı.

İlk ulusal şampiyonluklarını 2018’de kazandılar, ancak 2019’da Belo Horizonte’den Minas Tenis Clube eyaletler arası rakipleri için ikinciliği tamamladılar – 2020 baskısı koronavirüs salgını nedeniyle yarıda kesilmeden önce tamamlanacak son Superleague yarışması.

Bu yıl, önümüzdeki ay başlayacak olan 2020-21 Süper Lig öncesinde büyük hedeflerle geri döndüler.

Praia Clube uluslararası alanda da iz bırakmaya başladı. Henüz bir unvan gelmemiş olsa da, Güney Amerika’daki daha köklü kulüplere üç kez meydan okudular, 2017’de Rexona-Sesc Rio de Janeiro’ya ve 2019 ve 2020’de Minas’a kıta kulüpleri şampiyonasını tamamladılar.

Daha ileride, Praia Clube, FIVB Voleybol Kadınlar Kulübü Dünya Şampiyonası’nda iki kez yarıştı ve 2018’de Türkiye Eczacıbaşı VitrA İstanbul’a bronz madalya maçında mağlup olduktan sonra dördüncü oldu, ancak 2019’da havuzdan çıkamadı.

Baş antrenör Paulo Coco’nun komutası altında, Brezilyalı ve yabancı süper starlar var.

Buna kırk bir yaşında, üç kez Olimpiyat yarışmacısı (Sidney 2000’de bronz ve Pekin 2008’de altın) Oliveira Walewska, ayrıca Londra 2012 Olimpiyat altın madalyalı Fe Garay, Ana Carolina ‘Carol’ da Silva ve Pavao ikizleri Michelle dahildir. ve Monique.

Yurtdışından Dominikli kız kardeşler Brayelin ve Jineiry Martinez ve Hollanda’dan Anne Buijs de Uberlandia hayranlarına ilham vermek için hazır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here