Dünya

Bricio Meksikalı Gençler İçin Umut Kaynağı

Meksika’daki her genç voleybolcunun Samantha Bricio’da bir rol modeli var. Ülkedeki en başarılı oyuncu olan 25 yaşındaki dışarıdaki vurucu, ülkesi gelecekte olumlu sonuçlar peşinde koşarken itici güç olmayı umuyor.

Şimdiye kadar 13 yaşındayken takıma katılan Meksikalı milli takım forması giyen en genç oyuncu, profesyonel kariyerinin ilk dört yılını Avrupa’nın en iyi liglerinden bazılarında oynayarak geçirdi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin art arda üç baskısında madalya kazandı ve iki yıl boyunca İtalya Ligi, İtalya Kupası ve Supercopa’yı kazanan son derece başarılı bir Imoco Volley Conegliano takımının bir parçasıydı.

Ayrıca geçen sezon İtalya’ya dönmeden önce Savino Del Bene Scandicci’ye katılmak üzere Türkiye Kupası’nda gümüş aldığı Türkiye Fenerbahçe’de oynadı. Ve Bricio, önümüzdeki sezonda kıtadaki başka bir dev olan Rusya’nın Dinamo Kazan’a katılacak.

“Dürüst olmak gerekirse, 25 yaşında milli takımda emektar olarak görülme düşüncesi bazen beni korkutuyor, ancak eminim ekibimizde kıdemli bir insanım,” Bricio Avrupa Voleybol Federasyonu Youtube kanalı ile yapılan röportajda . “Takımdaki diğer tüm kızlar oldukça genç, hepsi 17 veya 18 yaşında, bu yüzden kıdemli olduğumu kabul ettim.”

Meksikalılar, FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası’nın son beş baskısından dördünde yer aldılar ve 2014-2017 yılları arasında arka arkaya dört FIVB Dünya Grand Prix turnuvasında yarıştılar. 1968’den beri ilk kez Mexico City etkinliğe ev sahipliği yaptığında Olimpiyatlara dönme , hala sadece bir rüya.

Voleybol geleneğine sahip bir bölgede bulunan ve sporun ABD, Dominik Cumhuriyeti, Kanada, Porto Riko ve Küba’daki bazı en güçlü milli takımlarıyla Olimpiyat yatakları için savaşması gereken Meksikalılar, Ocak ayının NORCECA’sında iyileşme işaretleri gösterdi Santo Domingo’daki Olimpiyat Elemeleri, ev sahiplerini beş sete alarak Kanada’dan bir set çaldı.

“Olimpiyatlar herhangi bir takım için nihai hedef ve bu bizim için de aynı,” diye ekledi dış vurucu. “Takım olarak son turnuvamız Tokyo Olimpiyatlarına gitmek zorunda olduğumuz son fırsattı ve iyi bir fırsattı. Neredeyse Dominik Cumhuriyeti’ni yendik, onları beş sete götürdük, bu bizim için oldukça iyiydi. ”

2016-2017 İtalya Kupası’nın En Değerli Oyuncusu ve 2018-2019 Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin en iyi sunucusu olarak kabul edilen dışarıdaki vurucu, Los Angeles, ABD’deki Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde okurken oyununu rafine ederek dört yıl geçirdi. Avrupa’ya taşınmadan önce.

Programda öne çıkan ve 2016’da ülkenin en iyi kolej oyuncusu olarak tanınan Meksikalı, şimdi milli takım oyuncularının birçoğunun aynı yolu izlediğini ve bu yıl Amerikan üniversitelerine katıldığını görecek.

Bricio, “Ekibimizdeki genç oyuncuların birçoğu şimdi üniversite için Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek ve orada olacakları tüm eğitim ve fırsatlardan çok yararlanacaklarından eminim” dedi. “Onların gelişiminde büyük bir etkisi olacak ve ekip olarak bizi daha güçlü hale getirecek, bu yüzden neler yapabileceklerini görmek için kendime çok güveniyorum ve heyecanlıyım.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu