AvrupaManşet

Başkan Adayı Pevkur 4. Taahhüdünü Açıkladı

Hanna Pevkur, Eğer CEV Başkanı seçilirse, Ulusal Federasyonlar arasındaki farkları kapatma sözü verdi.

CEV Başkanlık adayı Hanno Pevkur, Avrupa’daki orta büyüklükteki Voleybol Federasyonlarını destekleyerek önde gelen Voleybol Federasyonları ile aralarındaki farkları kapatma planlarını duyurdu.

Pevkur, “Farkları Kapat” başlıklı ve bu linkten okuyabileceğiniz taahhüdünde, CEV’ nin büyük yarışmalarının rekabet gücünü artırmak için ele alacağı üç ana öğeyi özetliyor. Bunlar arasında Euro Volley yeterlilik sistemi ile ilgili çalışmaların başlatılması, CEV kulüp yarışmalarına katılımın arttırılması ve voleybol ligleri ve kulüpleriyle işbirliği düzeyinin iyileştirilmesi yer alıyor.

Pevkur’un “Farkları Kapat” sözü, voleybolun kazanması için oluşturduğu “ilk altının” bir parçasıdır ve altı taahhüt dizisi fikirlerini şeffaf bir şekilde sunmayı ve Başkan olarak CEV’ yi nasıl ileriye götüreceğini göstermeyi amaçlamıştır.

Pevkur,  “Yıllarca Avrupa voleybolunun içinde yer alarak fark ettiğim şey, küçük ve orta ölçekli Federasyonların, büyüyebilmeleri ve en iyilerle rekabet edebilmeleri için CEV’ den daha çok destek görmeleri gerektiği oldu. Voleybol doğası gereği rekabetçi bir spordur, ancak rekabet bir yana pek çok açıdan hepimiz aynı takımdayız. Daha fazla ülkeye standartlarını büyütme ve yükseltme fırsatı vererek, voleybolun Avrupa genelinde daha fazla kişiye erişmesine ve sonuç olarak daha fazla gelir elde etmesini sağlayabiliriz. Bu hepimizin ilgi alanı olmalıdır. ” dedi.

Taahhütler ve medya ile ilgili sorularınız için lütfen info@hanno-pevkur.org adresine e-posta gönderin.

Pevkur’un beşinci taahhüdü, 21 Nisan Salı günü yayınlanacak.

Hanno Pevkur ve Avrupa Voleybolunun geleceği konusundaki vizyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.hanno-pevkur.org adresini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu