ManşetSultanlar Ligi

Bu sefer açıklama Wolosz’dan geldi

Misli.com Sultanlar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Opet'te sıcak günler yaşanıyor. 8 transferi duyuran sarı-lacivertlilerin gündeminde yer alan Polonyalı pasör Joanna Wolosz'dan teklif açıkaması geldi.

2022-2023 sezonunu Spor Toto Şampiyonlar Kupası ve Misli.com Sultanlar Ligi şampiyonluklarıyla tamamlayan Fenerbahçe Opet, 2023-2024 sezonunun kadro yapılanması kapsamında transferlerini duyurdu. Öte yandan Polonyalı pasör Joanna Wolosz’dan Fenerbahçe doğrulaması geldi.

YENİ BAŞANTRENÖR BELLİ OLDU
Fenerbahçe Opet’in yeni başantrenörü Novara’dan ayrılan Stefano Lavarini oldu. Sarı-lacievrtli kulüp İtalyan Başantrenör Stefano Lavarini’yi resmen duyurdu. Fenerbahçe açıklamasında şu ifadeler yer aldı: Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, yeni sezon yapılanması kapsamında İtalyan Başantrenör Stefano Lavarini ile anlaşma sağlamıştır.

STYSIAK, ADA GERMEN, DRCA VE FETISOVA FENERBAHÇE’DE
Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, kadrosunu Ada Germen ve Sırp pasör Bojana Drca ile güçlendirdi. Öte yandan Rus yıldız Irina Fetisova ve Polonyalı Pasör çaprazı Magdalena Stysiak da sarı-lacivertli formayı gelecek sezon terletecek.

Sarı-lacivertliler, milli smaçör Meliha Diken, libero Cansu Çetin, Ergül Avcı ve Meryem Boz’un sözleşmelerini bir yıl uzatıldığını açıkladı.

WOLOSZ’DAN FENERBAHÇE DOĞRULAMASI
Joanna Wolosz, Fenerbahçe’den teklif aldığını doğruladı. Polonyalı sporcu verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

Fenerbahçe’den teklif aldınız mı?
“Evet teklif aldım. Bu bir sır değil. Ancak medya bunu yazmaya başladığında konu benim açımdan çoktan kapanmıştı.

Başka bir yeri denemeyi hiç düşündün mü?
“Sanırım kulüp değiştirebileceğim an daha çok geçen sezondu. Bir döngü sona ermişti, çok fazla ayrılık oldu, takım tamamen değişti. Başka bir takıma geçmeyi düşündüm ama sonunda inşa edilecek yapıyı beğendim.”

FENERBAHÇE YENİLGİSİNİ ABARTTIK
“Beş kupadan dördünü aldık ama Şampiyonlar Ligi istediğimiz gibi olmadı. Fenerbahçe mağlubiyetini çok abarttık. O an yemeneceğimiz bir takım bulduğumuzu düşünecek teslim olduk. Uzun zamandır bu kadar iyi voleybol oynayan bir takım görememiştim.”

FENERBAHÇE’DE AYRILIKLAR PEŞ PEŞE
Terzic dışında Fenerbahçe’de voleybolculardan da ayrılıklar yaşandı. Sarı-lacivertli ekip, Macris Carneiro, Anna Lazareva, Hristina Vuchkova, İpar Özay Kurt ve Beliz Başkır ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Kaynak: Milliyet

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu