‘Bu şehir o salonu hak ediyor’

0
90

Solhan İlçesinde bulunan eski spor salonunun kullanılamaz halde olması ve son yıllarda yapılan salonun ise antrenman sahası olmasından dolayı ilçede standartlara uygun bir salonun yapılması talep ediliyor.

Özellikle okul sporlarında Bingöl’de yapılan bir çok branşta başarılı sporcuların çıktığı ve Bingöl’ü bölgede ve Türkiye finallerinde bile temsil eden sporcuların yetiştiği ilçe Solhan olarak bilinmektedir.

Geçmiş yıllarda okullar arası voleybol turnuvaları ve Kaymakamlık Kupası olarak halk arasında turnuva organizasyonu olarak resmi müsabakalar yapılan ancak bunun dışında da en çok zaman ayrılan voleybol ile özdeşlesen Solhan’da 2013 yılında kurulan Solhan METEM Spor kulübü ile lig statüsünde de müsabakaların oynandığı Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salonu’nun ihtiyaca cevap vermemesinden dolayı yeni salon talebi gerçekleşti ve ilçeye yeni bir salon kazandırıldı.

METEM Spor Kulübü’nün Solhan Spor Kulübü olarak üst liglerde mücadele etmesinden sonra yeni salonda yapılan müsabakalarda salon yüksekliğinin standartlara uygun olmadığı ve tribün kapasitesinin de yetersiz olmasının yanında kurumun idareci odası, personel odaları ve ard arda iki karşılaşmanın oynanması durumunda ikinci karşılaşma takımlarının kullanabilecekleri soyunma odaları bile bulunmuyor.

Spor ile özdeşleşen ve farklı branşlarda başarılara imza atan bir kentte bulunan spor salonunda belirtilen eksikliklerin olması başarıların da daha ileriye gitmesine mani olabileceğine bağlı olduğu, başarıların imkanlarla orantılı olduğu aktarılmaktadır.

‘BU ŞEHİR O SALONU HAK EDİYOR’

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun kriterlerine uyan ve tribünü ise Solhan’da salon sporlarına duyulan sevgiyi kapsayabilecek genişlikte olup soyunma odalarından kurum personellerinin kullanacakları odalara kadar kapsamlı bir salonun ilçeye kazandırılmasını isteyen Solhanlılar, taleplerini şöyle dile getirdiler: “Eski salonumuz kullanılamaz hale geldiğinden ve son yıllarda yapılan salonumuzun ise yetersiz oluşundan dolayı yeterince istifade edilemiyor. Bu ilçede Voleybol sevgisi ve ilgisi ile çıkan bir takım bugün Efeler Ligi’nde mücadele ediyor. Emek veren destek verenlerden Allah razı olsun. Takımımız Solhan’daki imkanlarımızın kısıtlı olmasından dolayı Bingöl’de kalmakta ve Bingöl Karşıyaka Salonu’nu kullanmaktadır. İlçemizde bulunan salonun idman salonu olarak yapılmış olduğunu öğreniyoruz. Ancak Salon’un yüksekliği standartlara uygun değil. Tribünü de sahanın içine indiği gibi kapasitesi de yetersizdir. Bunun yanında kurum idare ve personelleri için oda bile bulunmuyor. İki müsabaka oynanacağı ikinci müsabaka takımlarının kullanabilecekleri soyunma odası bulunmuyor. Farklı branşlarda olan sporcuların kullanabilecekleri ayrı odalar zaten yok. Kısacası İlçemizde Standartlara uygun ve kullanıma müsait bir salon istiyoruz. Yetkililerimizden bunu defaten talep ettiğimiz gibi siyasilerimizin de sözleri vardır. Sözlerin tutulmasını talep ediyoruz. Çünkü, bu şehir o salonu hak ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here