Genel HaberlerManşet

Bülent Bozkurt Son Kez Kuleye Çıkıyor

Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden Bülent Bozkurt, aktif hakemlik kariyerini noktalamaya hazırlanıyor.
Otuz beş yıldır devam ettirdiği voleybol hakemliği kariyerindeki son görevini Vestel Venus Sultanlar Ligi 11. Haftasının derbi mücadelesinde gerçekleştirecek.

14 Aralık 2019 Cumartesi günü TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak Eczacıbaşı VitrA – VakıfBank maçında Başhakem olarak yapacağı görevle hakemlik kariyerini sonlandıracak olan Bülent Bozkurt’a bundan sonraki yaşantısında başarılar dileriz.

Voleybol Aktüel

 

Bülent Bozkurt Kimdir?

1964 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de tamamladıktan sonra 1982 yılında astsubay olarak Türk Hava Kuvvetleri’ne katıldı. Ankara’da Pilot Kurtarma ve Yangın Söndürme Tim Komutanlığı yaptı. Üniversite eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.
Sırasıyla; Erzurum’da dört, Eskişehir’de sekiz ve İzmir’de dokuz yıl çalışıp, 2007’de son görev yeri olan Ankara’da da dört yıl çalıştıktan sonra emekliye ayrıldı.
1994 yılında Eskişehir’de Nevin hanım ile evlendi ve 1998 doğumlu Selin adında bir kız çocuğu dünyaya getirdiler.

1984 yılında Erzurum’da açılan aday hakem kursunu bitirerek Voleybol Hakemliğine başladı. 1987 yılında il, 1992 yılında Ulusal Voleybol Hakemi oldu.
Nisan 1998’de İlhami Şenyurt ile birlikte Bulgaristan’ın Sofya kentinde açılan Uluslararası Voleybol Aday Hakem Kursunu tamamladı ve 2000 yılında Uluslararası Voleybol Hakemi kokartını taktı. O tarihten itibaren Balkan Şampiyonaları, Avrupa Kupaları, Avrupa ve Dünya Şampiyonası elemeleri, Olimpiyat Kıta Elemeleri ve Avrupa Şampiyonası Finalleri gibi müsabakalarda görev yaptı.
2005, 2008 ve 2009 Avrupa Şampiyonası Finalleri, 2009 Pescara İtalya Akdeniz Oyunları, 2010 Üniversitelerarası Avrupa Şampiyonası Varşova Polonya, 2015 Universiade Güney Kore, 2017 İslam Oyunları Bakü  – Azerbaycan gibi turnuvalarda düdük çaldı.

1998 yılında başlamış olduğu uluslararası hakemlik kariyerinde 33 farklı ülkede ülkemizi temsil etti.

Bülent Bozkurt biyografisi için Gülnur Görgün / Voleybolun Unutulmazları’na teşekkür ederiz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu