Milli Takımlar

‘Bundan sonra Filenin Efeleri’nin iyi bir taraftarıyım’

Türk Erkek voleyboluna yaklaşık 50 yıldır önemli hizmetler veren ismi Nedim Özbey, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla teşekkür etti.

Özbey’in paylaşımında yer alan ifadeler şöyle:

A Erkek Milli takımımız ile görev aldığım 3.dönemimde,17 Nisan 2018 tarihinde başlayan bu serüvende; Avrupa Golden League’de üst üste üç kez final oynayıp iki kez şampiyon olma başarısı gösterdik.
Yaş ortalamamızı olabildiğince aşağı çekerek 1999-2002 jenerasyonundaki oyuncularımıza Golden League’de tecrübe kazandırarak onları yarışmacı olacağımız Avrupa ve Dünya şampiyonası, Olimpiyat elemeleri ve Challenger kupasına hazırlamaktı hedefimiz…
Nitekim 24 sene sonra katıldığımız ve 2021 Avrupa Şampiyonasında ilk altı oynayan dört oyuncumuzdan sakatlıkları dolayısıyla mahrum olarak gittiğimiz Dünya şampiyonasında, grubumuzda aynı zamanda Milletler Ligi’nde (VNL) mücadele eden üç ekibin bulunduğu (İtalya, Kanada, Çin) bu grubu 2.sırada tamamlayarak adımızı son 16 turuna yazdırdık.
Aynı zamanda tarihimizde ilk defa Olimpiyat elemeleri oynamaya da hak kazanmış olduk. Topladığımız puanlarla Dünya sıralamasında (FIVB World Ranking) göreve geldiğimizde 34. sırada olan takımımızı 14.sıraya çıkardık.
Erkek voleyboluna olan bu ilginin artması ve Filenin Efelerine duyulan bu sevgi paha biçilemez…
Artık onlar, dünyadaki bütün takımlarla mücadele edebileceklerini göstermişlerdir. Bundan sonra Filenin Efelerinin iyi bir taraftarı olarak takip edeceğim. İlk günden bugüne kadar geçen dört sene boyunca beraber çalıştığım ekip arkadaşlarıma, sporculara, Türkiye Voleybol Federasyonu yetkili, yönetici ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Nedim Özbey

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu