Efeler LigiManşet

‘Bundan sonraki kupalara da talibiz’

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 3-2 mağlup ederek Şampiyonlar Kupası’nı müzesine götürdü.

Galibiyet sonrası Galatasaray Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Başantrenör Nedim Özbey, Yardımcı Antrenörler Umut Çakır ve Hüseyin Gültekin, Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takım Menajeri Nihan Güneyligil, Kaptan Selçuk Keskin, maçın en değerli oyuncusu seçilen Burutay Subaşı, oyuncular Burak Mert, Vahit Emre Savaş, Melih Sıratça, Onurcan Çakır, Oleg Antonov ve Ertuğrul Gazi Metin, duygularını Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü ile paylaştı.

Açıklamalar şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Harika. Bu takıma başından beri helal olsun. Biz Türk oyuncularımıza güvendik, yabancı oyuncularımız yeni geldi. Bu taraftarımızla kazanmayacağımız bir şey yok. TSYD Kupası ve bu kupa sonra lig ve kupa bu sene hepsi bizim. Acayip mutlu ve gururluyum.”

NEDİM ÖZBEY

“Çok mutluyum, Başkanımıza söz vermiştim telefonda kupayı getireceğim demiştim. Bu kupayı ilk yapıldığında da ben kazanmıştım, son kazanan da ben oldum. Galatasaray camiasına hediye ediyorum, anneme hediye ediyorum.”

UMUT ÇAKIR

“Sezon başı olduğu için her iki taraf da çok hazır değil. Belki bu yüzden çok iyi bir oyun sergilenmedi. Ne olursa olsun bu bir kupa maçı ve Fenerbahçe ile oynanan bir maç. Bu tür maçlarda boynumuz bükük ayrılmak istemiyoruz. Kazandığımız için çok mutluyuz. İlk kupamızı aldık, inşallah gerisi gelecek.”

HÜSEYİN GÜLTEKİN

“Zor bir maç olacağını tahmin ediyorduk. Kupa varsa biz talibiz dedik ve ilk kupamızı kazandık. İnşallah bu sene için bu son olmayacak, devamını getireceğiz.”

NİHAN GÜNEYLİGİL

“Çok uzun zamandır bu anı bekliyorum. Çok istiyorduk voleybol şubesi olarak. En az bir kupa kazanmayı çok istiyorduk. Yola çıkışımız bu sene bu şekildeydi. Çok mutlu ve gururluyum. Galatasaray formasının olduğu yerde gurur duymak en güzel duygu. Herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu sene güzel bir Galatasaray Voleybol Takımı göreceğiz. Bu bir ilk olsun, devamı gelecek inşallah.”

SELÇUK KESKİN

“Çok mutluyuz, Fenerbahçe gibi geçen senenin şampiyonu, ezeli rakibimizi yenmek bizim için çok güzel bir başlangıç oldu. Onları da mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Daha çok inanan, daha çok isteyen taraf biz olduk. Bu bir başlangıç. Bundan sonraki kupalara da talibiz. Her geçen gün daha iyi olacağız. Taraftarımıza armağan olsun, her şey onlarla güzel.”

BURUTAY SUBAŞI

“Açıkçası babamın görmesini isterdim. Babam vefat ettikten sonra çok kupa aldım. Buradaki şampiyonluk duygulandırdı beni. Çok fazla taraftarımız var burada. Galatasaray bu kupaya hasretti biz de bunu başardık kesinlikle son olmayacak. Bugün verdiğimiz mücadeleyi bütün sezon boyunca vereceğiz.”

BURAK MERT

“Bundan daha güzel doğum günü hediyesi olamazdı benim için. Hayatımın en anlamlı doğum günü hediyesi oldu. Geriye düştük, yılmadık, başardık. Çok zor bir maçtı, çok güzel bir atmosferde şampiyon olduk.”

VAHİT EMRE SAVAŞ

“Sezonun ilk resmi maçında kupayı kaldırmak inanılmaz bir duygu. Tüm takım arkadaşlarımı, tüm teknik ekibi, taraftarlarımızı herkesi kutluyorum.”

ONURCAN ÇAKIR

“Çok mutluyuz sezona kupayla başladığımız için alacağımızı biliyordum. Bugün önemli bir ders verdiğimizi düşünüyorum. Önümüzde nice kupalar var. Taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz.”

MELİH SIRATÇA

“Çok mutluyuz. Uzun zaman sonra Galatasaray Erkek Voleybol Takımı olarak kupa aldık. Bunun devamı gelecek taraftarlarımız rahat olsun.”

ERTUĞRUL GAZİ METİN

“Öncelikle herkese teşekkür ederim. Tüm takım olarak iyi çalıştık, sezona iyi hazırlandık. Tüm Galatasaraylılara armağan olsun.”

OLEG ANTONOV

“Sezona bu şekilde başlamak bizim için çok büyük bir destek oldu. Çünkü çok zor bir maçtı aynı zamanda. Zor bir maç geçirdik ama sezon başlangıcında böyle bir kupa almak bizi mutlu etti.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu