Efeler Ligi

Bursa derbisi nefes kesti

Voleybol Emektarı Tekin Ateşnal yönetimindeki kardeş sitemiz Voleybolun Adresi sitesi yazarlarından Ahmet Cemal Ekentok’un kaleminde Bursa derbisi…

Bursa derbisi nefes kesti

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde dün İnegöl’de Bursa derbisi yaşandı.

Ligin deneyimlisi İnegöl Belediyespor, bu sezon lige yeni yükselen Bursa Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti.

Gerçekten tribünler yükünü alamamasına karşın oynanan mücadele ve özellikle ilk iki setteki heyecan ve çekişmeyi anlatmaya sanıyorum kelimeler yetmez.

Bu zorlu ve nefes kesen mücadeleyi Bursa Büyükşehir Belediyespor, tecrübeli isimleri ve özellikle yabancılarından İranlı Morteza Sharifi’nin etkili smaçları, akıllı servisleriyle kazanmasını bildi diyebilirim.

Ama maçı sadece Sharifi’ye yıkmak doğru olmaz diye düşünüyorum.

Kaptan pasör Hüseyin Koç’tan tutun da sahada oynama şansı bulan herkes gerçekten herkes kazanabilmek için varını yoğunu ortaya koydu. Bana göre maçta tek aksayan isim ise beklenenin çok çok altında kalan Brezilyalı smaçörlerden Pinheiro Leonardo oldu.

Yeşil beyazlılar bu mücadelede en büyük katkıyı İranlı Morteza Sharifi’den 28 sayı ile alırken, Brezilyalı diğer smaçör Alisson do Monte galibiyete 14 sayı, eleştirdiğim Pinheiro ise 14 sayılık bir katkı koydu.

Gelelim İnegöl Belediyespor’a;

Takımın uzun süre isim hakkını satabilmek için mücadele ettiler. Olmadı. Lige katılma kararı aldılar.

Kısa süre içerisinde takımı oluşturdular.

Baş antrenör Aykut Lale ile birlikte iyi bir takım olma yolunda adım atmışlar.

Gördüğüm kadarıyla İnegöl Belediyespor’un  takım olabilmesi için zamana ihtiyacı var.

Özellikle sezon başında yapılamayan hazırlık maçlarının azlığı her iki takım da da sahaya yansıdı diyebilirim.

Her iki takımda daha çok hazırlık maçı oynayarak lige girebilmiş olsalardı, ben inanıyorum ki dünkü maçın tadına doyum olmazdı.

Gelelim İnegöl İlçe Salonu’nun eksiklerine.

Yazarken elim pek gitmese de, basın mensuplarının haberlerini yazabilecek bir masası yok. Derme çatma getirilen bir küçücük masada üç gazeteci işlerini yapmaya uğraştı,

Buna birde İnegöllü basın mensubu eklendi. Ama o masada ne sandalye, ne de yer bulamayınca haberini ayakta yazmak zorunda kaldı.

En önemli olay ise maalesef salonda bizlerin haberlerini, yazılarını atacakları internetin olmamasıydı. Allahtan yardıma Bursa Büyükşehir Belediyespor basın sorumlusu Selçuk ŞahinBaşhan yetişti de haberleri sıkıntı çekmeden ulaştırabildik.

Sanıyorum hem İnegöl Belediyespor Kulübü, hem de Gençlik ve Spor İnegöl İlçe Müdürlüğü yetkilileri bu önemli soruna bir çözüm bulabilirler.

Ahmet Cemal Ekentok/Voleybolun Adresi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu