Genel HaberlerManşet

Carol’ün Sırrı: Çok Çalışmak ve Saygı Duymak

Brezilyalı Ana Carolina da Silva (Carol), voleybol oynarken sıkı çalışmanın ve saygının önemi, blok tekniği, bir atlet olarak gelişimi ile öne çıkmıştı.

Carol için milli takımda oynamakla bir kulüpte oynamaktan öğrenilen şeyler aynı. Ona göre çok çalışmak ve çevrenizdeki insanlara saygı duymak gerçekten çok önemli çünkü bu size takım arkadaşlarınızın güven duymasını sağlıyor ve onlarla birlikte geçirdiğiniz zamanı keyifli kılıyor.

Bir maçı kaybetmek zor ama bir mağlubiyetten sonra ders almalı ve bir sonraki maçı daha iyi oynamak için çok çalışmaya devam etmelisiniz. Acı çekecek vaktiniz yok, bu yüzden başınızı dik tutmalı ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam etmelisiniz.

Carol, savunmada takımına en çok yardımcı olan rolü üstleniyor. Kendine özgü tekniği ve kusursuz zamanlaması onu dünyanın en iyi orta blokçularından biri yapıyor.

Carol, blok yapmayı seviyor. Onun için bloktan önce iki şeye dikkat etmek önemlidir. Öncelikle pasörü elinden geldiğince okumaya çalışmak ve pas verilene kadar hareket etmemek. İkincisi, sıçramaya karar vermeden önce zamanlamanın iyi olduğundan emin olmak.

Blok yapmak için, çapraz adımları kullanmayı gerçekten seviyor. Ayaklarını böyle hareket ettirebildiğinde, smaçörün zamanlamasını daha iyi hissedebiliyor ve kollarını filenin üzerinde daha iyi tutabiliyor. Bunu yaparak rakibine hücum için daha az alan bırakmaya çalışıyor.

Carol daha gençken, Brezilya’nın en saygın iki Olimpiyat şampiyonunu idolleştirdi ve bunlardan biri onunla oynama ayrıcalığına sahipti.

Gustavo Endres’in hayranıydı. Gustavo, uzun süre milli takımda oynadı ve inanılmaz bir orta oyuncuydu. Onu izler ve onun gibi olmayı hayal ederdi.

Diğeri de uzun süre milli takımda forma giyen Fofao. Onunla Rexona SESC Rio’da beraber oynadılar. Bu dönemi inanılmaz olarak kabul ediyor ve şimdiye kadar sahip olduğu en iyi lider olduğunu belirtiyor. Fofao, güçlü bir kadındı ve çok zekiydi. Voleybol dünyasındaki onca deneyiminden sonra onun bu kadar sıkı çalıştığını görmek, Carol’a her gün daha fazlasını vermesi, her antrenmanda ve her maçta elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerektiği hissini veriyordu.

Eğer bir rüya takımında olsa, pasör çaprazları Anne Buijs ve Jordan Larson, pasör Maja Ognjenovic, orta oyuncu Milena Rasic, smaçör Tijana Boskoviç ve libero Monica De Gennaro ile oynamak istediğini söylüyor.

Carol’un bu kadar sıkı çalıştıktan sonra, birçok finalde oynamak için gereken ruhu anlamak konusunda birçok fırsatı oldu. Uluslararası yarışmalarda oynamak ona yabancı oyunculara karşı oynama fırsatı verdi.

Şimdilik Carol’ın odak noktası, kulübü Dentil Praia Clube’yi Voleybol Uluslar Ligi’ni de içeren yoğun milli takım sezonundan önce Brezilya Süper Ligi’nde zafere ulaştırmak

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu