Köşe Yazarları

Çay Saati’nde İki Hava Yolu Şirketi ve TRT Spor 2 üzerine

İki hava yolu şirketi dün karada karşı karşıya geldi!
Türk Hava Yolları ve Atlas Global Yeşilyurt maçı bir yanda daha tecrübeli THY ve diğer yanda bir nevi VakıfBank’ın pilot takımı Atlas Global Yeşilyurt’un mücadelesinin yaşandığı bir maçtı.
Kağıt üstünde hiçbir maçın kazanılmayacağının çok güzel örneğini hep beraber sahada görmüş olduk.
Kadrosu daha tecrübeli, daha güçlü olan THY, maçtan 3-2 mağlup ayrıldı. Atlas Global Yeşilyurt genç oyuncularıyla bu sezon iki maçını da 3-2 kazanarak, ilerleyen zamanlarda adım adım Sultanlar Ligi tecrübesi ile çok daha seyir zevki yüksek bir takım haline gelebilir. Buradaki en büyük kazanımın sahipleri ise, Buket, Derya, Aleksia ve Tuğba’nın birlikte oynamasını sağlayan Guidetti ve VakıfBank olacak. Ayrıca birkaç ay öncesine kadar hem Milli Takım hem de VakıfBank’ta Guidetti’nin yardımcılığını yapan Derhi Can Dehrioğlu’nun Yeşilyurt’un başında olması yine bu oyuncular ve Guidetti için büyük avantaj ve Dehrioğlu için de ilk kez Baş antrenörlük yaptığı bir kulüpte tanıdığı oyuncularla çalışıyor olmak aynı şekilde avantajdır.
Ligimizin Karayolları ve Yeşilyurt gibi genç dinamik kadrolu takımlara çok ihtiyacı var. Buna en çok yetişmekte olan genç oyuncularımızın ihtiyacı var dersem daha doğru olur. Yedek beklemeden ya da alt ligde oynamadan kendilerini daha sert maçların oynandığı, dünya yıldızlarına karşı hazır ve mücadele edebilir hale getiriyorlar.

Türk Hava Yolları’na gelecek olursam ;
Orada iki sezondur aynı antrenörle olunmasına rağmen, kendisinden de özür dileyerek söylüyorum, Suphi hoca ile THY’nin oynayacağı seviye ilk altının aşağısı yani 7-12.lik olur. Sporda asla “oldum”, “tamamım” denilmez. Denildiği gün jübile yapma vaktidir bana göre… de Suphi hoca yıllardır Baş antrenörlük yapmasına rağmen sanki stajı bitmemiş ve bir türlü mezun olamamış gibi hissettiriyor bana. Buna rüştünü ispat etmek de diyebilirsiniz. :)
THY ortaları hedefliyorsa doğru antrenörle çalışıyor. Ama bir adım daha yukarı sıçrayıp ilk altı için kendime yer bulurum diyorsa biraz daha beklemesi gerekiyor.
Takımları değerlendirirken sahada oyuncuların performansı kadar o takımın oyuncuların takımı mı yoksa antrenörün takımımı olduğuna da bakmak lazım. THY, tıpkı Eczacıbaşı gibi oyuncuların takımı. Yeşilyurt ise VakıfBank’ta olduğu gibi hocanın takımı olma yolunda ilerleyecek gibi …

Ve maç yayınları için de TRT’ye teşekkür etmek istiyorum.
Sürekli aynı takımların maçları olsa da arada Beşiktaş, Karayolları, Türk Hava Yolları, Yeşilyurt, Aydın Büyükşehir Belediye ve Nilüfer Belediye gibi dört büyükler dışındaki takımların kendi aralarında oynadıkları ve oynayacakları maçları bizlere izlettirdiği için…Ligimizde hangi oyuncu ne oynuyor bu sayede görebiliyoruz.
Bu, aynı zamanda bizlerin de farklı takımları, oyuncuları yazmamız demek olacak.
İlk üç sıradaki Vakıfbank, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe arasında sıkışıp kalan voleybol izleyicisi illa birinden yana değil, görerek, bilerek çok daha farklı açılardan voleybola bakabilecek… diye umut ediyorum …

Lütfen böyle devam TRT …

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu maçın yorumuna katkıda bulunmak isterim. sahada birbirine yakın 10 oyuncu ile oynamasına rağmen hatalı yönetiminden dolayı maçı kaybeden,THY teknik yönetiminin durum değerlendirmesi yapmaları gerekmektedir. 6 kişi ile oynayan mütevazi ,ama bir o kadarda canı gönülden oynayan bu genç Yeşilyurt takımınıda Can Dehrioğlu dahil kutlamak gerekir.Bana göre böyle oynadıkları takdirde orta sıralarda oynayan takımların çoğunun buy Yeşilyurt’tan çekeceği var…!!!! Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu