Köşe Yazarları

Çay Saati’nde ‘Orda, bir köy var uzakta!’

Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçilerimiz,

Senesini unuttum!
Mithat öğretmenle okuluna voleybol malzemesi isterken tanışmıştık. Benim gibi birçok kişi de aynı vesileyle tanımıştır onu. Bıkmadan, usanmadan çalmadık kapı bırakmayan onlarca öğretmenimizden biridir Mithat Karatepe.. Belki de birçoğuna umut oluyordur, arada sırada aldığı yardımları paylaşıp teşekkür ederken… Sosyal medyanın en sevdiğim yanıdır insanların birbirini görmeden sıkıntılarını gidermeye çalışmaları, ihtiyaçlarını durumları el verdiğince karşılamak için gayret göstermeleri… Orada bir köy ve okul var uzakta. O köy bizim köyümüz, o okul bizim okulumuzdur diyen herkes lütfen Mithat Karatepe öğretmenimiz gibi onlarca öğretmenimizin sesine ses olsunlar. Onlar bize ulaşmışsa bizler ne kadar yukarı ulaştırabiliyorsak o kadar yukarıdakilerin duymasını sağlayalım!

Elimizden gelen buysa bunu yapalım!  O çocuklar bizim geleceğimiz. Belki hiçbiri profesyonel voleybolcu olamayacak. Ama voleybol sayesinde takım olabilmeyi, spor sayesinde başarılı olabileceklerini, kendi sınırları dışındaki dünyaları tanıyabileceklerini ve daha birçok şeyi hayatlarının dip notları olarak hep yanlarında taşıyacaklar. Hem sevgili kardeşim Mithat’tan izin isteyerek hem de mesajını çok geç gördüğüm sevgili öğretmen kardeşim Emrah Adsan’dan özür dilemiş olmak için hem bi’mola’da bundan sonra orada bir köy var uzakta’ sayfasından çocuklarına malzeme isteyen öğretmen kardeşlerimizin mesajlarını sizlere iletmek istiyorum. Hem de Voleybol Aktüel ile daha çok kişiye ulaşabiliriz umuduyla arada öğretmen kardeşlerimin hikayelerini sizlerle paylaşacağım ve desteklerinizi, yardımlarınız isteyeceğim. İstiyorum!

Umuyorum ki hiçbir köy okulumuz malzemesiz kalmayacaktır. Mithat öğretmenimizin sabır ve inatla sesini duyurmaya çalışması hem tüm öğretmenlerimize örnek olsun hem de bu kıvılcımı o yaktı, bizler birlikte ışığa çevirelim. Şimdi Emrah Adsan öğretmenimiz bizlerden, sizlerden yardım bekliyor. Okulunda 80 çocuğu var. Ve Emrah Adsan, Armutlu Ortaokulu Kozluk / BATMAN adresine en azından bir top, bir file göndererek 80 çocuğuna voleybolu öğretmesini, kendi voleybol sevgisiyle onları tanıştırmasını sağlayabilirsiniz!

Ben bu yazıyı yazdığımda iki öğretmen kardeşim henüz birbirinden habersizdiler. Mithat öğretmenimiz Kardeş Okul Prejesi’nden malzeme almıştı ve nasıl aldığını, Emrah öğretmenimize de yardımcı olup olamayacağını sordum. Sağolsun hemen ona yardım gönderen antrenör arkadaşları aradı. Ancak onlar da ellerindeki tüm malzemeyi okullar açılmadan okullara gönderdiği için malzemeleri kalmamıştı. Mithat, fazladan filesi olduğunu ve file verebileceğini söyledi.  Sonra sosyal medya aracılığıyla Emrah’la tanıştılar ve şimdi Emrah’ın 80 öğrencisinin bir filesi olacak.

Bu yetmiyor. En temel ihtiyaçlarından bir diğeri, topları yok çocukların. Aldığı yardımı diğer arkadaşıyla bölüşen kocaman yürekli öğretmenlerimize voleybol camiamızın kayıtsız kalmayacağını biliyorum! Umut ediyorum!

Cola reklamlarını hep çok önemsemişimdir. Çünkü orada çocuğa yatırım yaparlar, çocukları mutlu ederler önce. Düşünsenize; yere file çizip plastik topla voleybol oynayan çocuğa bir top ve bir file verseniz, hayatının sonuna kadar sizi unutabilir mi? Unutması mümkün değil! Belki o top ve file başka dünyalar açacak, yeni ve daha büyük hayaller kurarken hayallerinin baş kahramanı hep siz olacaksınız! Her gün biraz daha kirlenen, kirlettiğimiz bu dünyayı Emrah öğretmenlerimizin mutluluk gülüşleriyle aydınlatmaya ne dersiniz?

Orda bir köy ve bir okul var uzakta… Gitmesek de görmesek de o köy ve okulu mutlu etmek hepimizin elinde.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu