Dünya

Çekirdek Planın Başarısı Göz Kamaştırıyor

FIVB Kalkınma Komisyonu, Lozan’daki FIVB Genel Merkezinde yaptığı toplantıda Çekirdek Planının başarısını övdü.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒ, halihazırda onaylanmış projelere yansıyan Komisyon toplantısına başkanlık etti ve toplantıda ayrıca gelecekteki projeler için kriterler değerlendirdi.

Çekirdek Planı’n bir parçası olarak FIVB Proje Platformu, ulusal takımlarının performansını iyileştirmek ve koçluk ve voleybol ekipmanlarıyla destek almak için başvuruda bulunmak isteyen tüm Ulusal Federasyonlara (UF) açık. Bir uygulama başarılı olduktan sonra, NF FIVB ile ortaklaşa çalışarak dünya çapında oyuncu ve takımlar geliştiriyor.

FIVB, 2017’den beri UF’lerden toplam 276 projeyi onayladı. Sadece 2019’da, 113 başvuru kabul edildi ve FIVB’nin UF’leri destekleme konusundaki kararlılığını gösteren ülke ve bölgede sporu büyüttüğünü gösteren 123 başvuru yapıldı.

FIVB Başkanı, ev sahibi etkinliklerin spor büyümesi için nasıl katalizör olabileceğinin en iyi örneği olarak Okyanusya’daki plaj voleybolunun büyümesini gösterdi.

“Geçen ay Cook Adaları, Avustralya dışında Okyanusya’da düzenlenen 1 yıldızlı tarihi bir FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliği düzenledi.

“Yüksek performanslı stratejik planına uygun olarak, Okyanusya Mart ayında Guam’daki 1 yıldızlı bir Dünya Turu etkinliği de daha fazla etkinlik için teklif verecek ve ev sahipliği yapacak. Bunun, plaj voleybolu milli takımlarının seviyesinde bir iyileşme ve bölge genelinde plaj voleybolu rol modelleri oluşturma şansı ile sonuçlanacağına inanıyorum. ”

Komisyon ayrıca, voleybolun Olimpiyat Dayanışması ile çalışmadaki rolü, Kar Voleybolunun gelişimi ve FIVB’nin sürdürülebilirlik taahhüdünü ele aldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu