AvrupaManşet

CEV 2021 Süper Finalleri nerede yapılacak?

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), 2021 Süper Finalleri için teklif sürecini başlattı.

CEV, Mayıs 2019’da bir voleybol devrimi ile ilk kez gerçekleştirilen, kadın ve erkek finallerinin birlikte oynandığı, CEV Şampiyonlar Ligi 2021 Süper Finalleri organizasyonunun ev sahipliği için teklif verme sürecini başlattı. 1 Mayıs’ da oynanacak olan Süper Finaller, Voleybolda 2021 yılının ilk büyük öne çıkan turnuvası olacak. Ulusal Federasyonlardan kulüplere, şehirlere, organizatörlere vb. tüm paydaşlar, bu müthiş Voleybol şölenine ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunabilirler.
Bu elit şampiyona, bu sonbaharın başlarında eleme turları ile başladı ve şimdi pandemi dolayısı ile yürürlükte olan kısıtlamalarla başa çıkabilmek ve takımlar ve görevliler için uluslararası seyahatleri azaltabilmek için iki grupta iki turnuva içeren yenilenmiş bir grup aşamasıyla devam edecek.
“Voleybol ailesi, Koronavirüs pandemisinin getirdiği benzeri görülmemiş zorluklara yanıt vererek çok fazla direnç ve güçlü bir dayanışma duygusu gösterdi. Voleybol müsabakaları, bu yılın başlarında katı hijyen ve sağlık protokollerine tam uyum içinde geri döndü. CEV Başkanı Aleksandar Boričić, “hepimiz büyük bir sağlık kriziyle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz, ancak bir spor kurumu olarak, Avrupa ekonomisi için spor endüstrisinin kilit rolünü kabul ederek faaliyetler sunmaya devam etmeliyiz” dedi.
Ne yazık ki, pandemi, 2020 Şampiyonlar Ligi’nin son ve en heyecan verici aşamaları ile Berlin’de gerçekleşmesi beklenen Süper Finallerin iptal edilmesine sebep olmuştu.
CEV Başkanı, “Etrafımızı saran genel belirsizlik ortamına rağmen, 2021 baharında böylesine büyük bir etkinliği gerçekleştirecek bir ortak bulmayı umuyoruz. Bu, sadece Voleybol ailesinin üyelerine değil, aynı zamanda tüm topluma da bir umut mesajı göndermemize yardımcı olacaktır.” diye devam etti.
2021 Süper Finallerine ev sahipliği yapmakla ilgilenen herkes, daha fazla yardım veya rehberlik için CEV Etkinlikler Departmanına ulaşabilir.

Tam Uygulama Kılavuzunu indirmek için burayı tıklayın

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu