CEV Continental Cup’ta Altın Madalya Bizim

0
51

6 Mayıs Perşembe gününden beri İzmir İnciraltı Plajında İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Balçova Belediyesi ve SWS Sports, Beach-It işbirliği ile düzenlenen CEV Avrupa Kıtası Elemeleri 2. Turu 9 Mayıs Pazar günü oynanan Final maçları ile sona erdi.

Etabın son günündeki ilk karşılaşmada Murat Giginoğlu – Volkan Göğtepe çifti, dünya sıralamasında 18.sırada yer alan Letonyalı Samoilovs/Smedins çifti ile karşılaştı. Millilerimiz ilk seti 21-17 kazandı. İkinci set 21-15 Letonya’nın oldu. İlk maçın galibini final seti belirledi. Final setini 15-13 kazanan Volkan-Murat çifti seride durumu 1-0 yaptı.

Günün ikinci karşılaşmasında ise Selçuk Şekerci- Sefa Urlu çifti Rinkevics/Bedritis çifti ile karşılaştı. İlk set oldukça çekişmeli geçti. Millilerimiz seti 21-18 kazanıp maçta 1-0 öne geçti. İkinci sette daha kolay sayılar bulan Millilerimiz seti 21-16 maçı da 2-0 kazanarak Final serinde Letonya’yı 2-0 mağlup ettiler.

Kadın ve Erkeklerde ilk beş sırayı alan takımlar  23-26 Haziran’da Hollanda’da yapılacak Finallere katılmaya hak kazandığı ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na gidebilmek için son kozlarını oynayacaklar.

Hollanda’daki Final etabına katılacak ülkeler şöyle:

Kadınlar:
Yunanistan,
Polonya,
Finlandiya,
Çek Cumhuriyeti,
Slovenya

Erkekler:
Letonya,
Türkiye,
Slovenya,
İtalya
Litvanya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here