Avrupa

Erkekler CEV EuroVolley 2021 Altı Şehirde Yapılacak

CEV ve dört ortak organizatör, Avrupa Voleybolunun en önemli etkinliğini Katowice, Gdansk, Krakow, Ostrava, Tallinn ve Tampere’ye getirmekten gurur duyuyorlar. Burada Avrupa’daki en iyi 24 takımı hem kıta zaferi için hem de ikincilik için yarışacak. FIVB Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası’nın 2022’ye katılmaya hak kazanmak için mücadele edecekler.

CEV EuroVolley 2021 Erkekler turnuvası, hepimizin gerçek bir Voleybol delisi ülke olarak bildiğimiz Polonya’da üç şehirde oynanacak. 2017 maçlarının son etaplarının yer aldığı Krakow, maçları dört gruptan birinde ağırlayacak. Yarışma daha sonra dört 8 li Final ve iki çeyrek final maçı için Gdansk’a taşınacak ve burada EuroVolley Erkekler 2013 ve 2017’deki maçlardan sonra da geri dönecek. Son olarak Katowice şehri yarı ve madalya maçlarına ev sahipliği yapacak. Sırbistan geçen yıl Paris’te altın madalya aldıktan sonra, Avrupa Voleybolunun yeni krallarını kutlayacak daha iyi bir yer olamazdı!

CEV’nin 2019 baskısı ile birlikte getirdiği devrim niteliğindeki konsepte göre, EuroVolley dört ülkede oynanacak ve böylece elit Voleybol ile gelen heyecanı her zamankinden çok daha geniş bir izleyici kitlesine taşıyor. Çek Cumhuriyeti’ndeki Ostrava, bir grubun yanı sıra dört 8 li Finalin yanı sıra iki çeyrek final maçına ev sahipliği yapacak, böylece Voleybol ailesinin 2001’de EuroVolley Erkekler’in oynandığı şehre geri dönmesini sağlayacak.

Son olarak, Tallinn ve Tampere şehirleri kalan grup maçlarına ev sahipliği yapacak. EuroVolley Men, tarihte ilk kez Estonya’ya geliyor. Bununla birlikte, Estonya’nın başkenti, CEV Başkanı Aleksandar Boričić’in Baltık ülkesinin dört ortak ev sahibi arasında olacağını açıkladığı 2019 Avrupa Altın Ligi’nin Final Four’u da dahil olmak üzere önemli uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapma konusunda zengin bir deneyim geliştirmiştir.

Tampere, yıllardır Finlandiya Voleybol milli takımına ev sahipliği yapıyor ve haklı olarak bu rolü EuroVolley 2021 için de sürdürecek. Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası, daha önce Finlandiya’da 1977 ve 1993’te, Oulu ve Turku’da ikinci baskının maçları ile yapılmıştı. Tampere ise 1977 etkinliğine Helsinki ile birlikte ev sahipliği yapmıştı.

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, “Gelecek yılki EuroVolley Men ev sahibi şehirler için yapılan seçimden daha mutlu olamazdık” dedi. “Bunların hepsi canlı, modern şehirler, yenilik ruhu ve 2019 baskısıyla başlattığımız toplam devrimden bu yana EuroVolley projemizi ileriye götüren dinamizm ile tamamen uyumlu bir özellik. Yerel ve ulusal yetkililere destekleri için teşekkür ediyorum ve eminim ki bu altı şehir Avrupa Voleybolunun en önemli etkinliğine mükemmel ev sahipliği yapacak. Koşullar izin verirse, mümkün olduğunca çok sayıda uluslararası taraftarın gerçekten unutulmaz bir Voleybol partisinin tadını çıkarmak için bu şehirleri ziyaret edebileceğini umuyoruz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu