Genel HaberlerManşet

CEV Hijyen Kurallarını Yayınladı

CEV, daha önce, gelecekteki yarışmaların organizatörlerini desteklemeyi ve ekiplerin ve etkinlik personelinin, uzun aradan sonra sporun güvenli bir şekilde geri dönüşünü hesaba katmak için izleyecekleri genel bir çerçeve sağlamayı amaçlayan bir dizi kapsamlı Hijyen Kılavuzu yayınladı. 

Protokoller, koronavirüs dönemlerinde rekabetçi spor için tasarlanmış bir dizi ayrıntılı hijyen önleminin dışında Voleybol ve Plaj Voleybolu müsabakaları için de zaman içinde takip edilmesi nedeniyle daha spesifik hükümler içeriyor.

Avrupa Tıp Komisyonu (EMC) ile yakın işbirliği içinde hazırlanan bu önlemlerin amacı, tüm sporcuların yanı sıra CEV yarışmalarının / etkinliklerinin hazırlanmasına katılan tüm kişileri COVID-19 enfeksiyonundan korumak ve böylece güvenilir geri dönüşü sağlamaktır.

COVID-19 durumunun Avrupa’daki evrimine bağlı olarak, sporla ilgili herkesin güvenliği ve refahı CEV’ler olarak üstlenildiğinden ve ilgili ulusal sağlık otoriteleri tarafından kabul edilen en son önlemler her zaman geçerli olduğundan, daha fazla adaptasyon mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu