Avrupa

CEV ile Bulgaristan arasında güçlü bağlar

Bulgaristan Voleybol Federasyonu Başkanı Dancho Lazarov CEV Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne Layık Görüldü

Sofya’daki Hotel Marinela’da düzenlenen 2019 Avrupa Voleybol Galası, sadece sporun geçmişteki ve şimdiki yıldızlarını kutlamak için bir fırsat değildi. Aynı zamanda CEV tarafından Bulgaristan Voleybol Federasyonu (BVF) ile kurulan çok yakın ve verimli işbirliğinin de kanıtıydı. Bu nedenle, göz alıcı etkinliğin CEV Başkanı Aleksandar Boričić, BVF Başkanı ve CEV Yönetim Kurulu Üyesi Dancho Lazarov’a CEV Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü sunmasıyla sona ermesi özellikle uygun oldu.

CEV Başkanı, “Bulgaristan Federasyonu’na sıcak misafirperverlikleri için ve Voleybol ailemizi Sofya’da burada ağırladıkları için teşekkür etmek istiyorum” dedi. CEV Başkanı, meslektaşına Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü vereceğini açıkladı. “Bu ödül, Bay Lazarov ve Voleybol’daki Bulgar dostlarımızın uzun yıllar boyunca yaptıkları sıkı çalışmalardan dolayı haklarıydı. Bulgaristan, en iyi etkinliklerden yaş grubu şampiyonasına kadar etkileyici sayıda yarışmaya ev sahipliği yaptı ve sadece Avrupa’da değil, aynı zamanda küresel sahnede de en aktif ve çalışkan Ulusal Federasyonlardan biri olarak göze çarpıyor ”dedi.

Avrupa Voleybolu Gala, Bulgaristan ülkesinde daha önce 2015 erkek EuroVolley, 2018 FIVB Erkekler Dünya Şampiyonası, Olimpiyat nitelikleri ve daha pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptıktan sonra Bulgaristan’da düzenlenen uzun bir dizi etkinlikte gerçekleşen son büyük etkinlikti. “CEV’e ve Başkanlarına teşekkür etmek istiyorum, çünkü bu ödül dostluğumuzu gerçekten kabul ediyor ve bize olan güvenlerini tam olarak gösteriyor. Bu ödülü, BVF Kurulundaki ve çalıştığım meslektaşlarımla paylaşacağım. Bu gerçek bir sürpriz gibi geliyor ve şu anda hissettiğimi açıklayan başka kelimeler bulamıyorum, ”diye ekledi Lazarov. “ 2021 EuroVolley Kadınları bu geceki Gala da dahil olmak üzere önceki tüm etkinliklerde olduğu gibi profesyonelce sunabilmek için çok çalışacağımızı söyleyebilirim.”

Gala, Avrupa’nın Voleybol ailesi için de gerçekten başarılı bir yılı inceleme zamanıydı. CEV Başkanı, “Tüm Ulusal Federasyonlardan, ortaklardan ve paydaşlarımızdan arkadaşlarımız ve meslektaşlarımızın yardımıyla Voleybol’un değerini benzeri görülmemiş bir düzeye çıkardığımızı düşünüyorum” dedi. “Ancak, Voleybol’un Avrupa’nın en iyi sporlarından biri olması için daha da iyi olabileceğimize inanıyorum. Kadınlar ve erkekler için tam bir eşitlik sağladığımız ve aynı zamanda EuroBeachVolley ve EuroVolley gibi tam eşitlik elde ettiğimiz, Şampiyonlar Ligi’nin ve EuroVolley’nin olduğu gibi, rakiplerimizin yarışmalarını ziyaret eden yarım milyon insanın yaşadığı çok değerli anlarım var. 2019’daki başarılarımızı haklı bir şekilde kutluyoruz, ancak burada kesinlikle durmayacağız ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu