Kar Voleybolu

CEV Kar Voleybolu’nda Beş Sezonun Görünümü

Bu bölümde, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turunun beş tam sezonunda ülkeye göre tüm madalya istatistiklerine bir göz atalım. Madalya dağıtımı Spindleruv Mlyn 2016’dan itibaren başladı, burada iki karma takım ilk tur altın madalyalarını kazandılar. Kadınlarda Silvia Poszmikova ve Zuzana Vojtiskova’dan oluşan Slovak-Çek ikilisi ve erkeklerde ortak Çek-Polonya çifti Robert Kufa ve Michal Matyja.

2016, bu karışık takımların katılmasına izin verildiği Avrupa Turunun ilk ve son sezonuydu. Yukarıdakilere ek olarak, iki farklı ülkeden ortaklar tarafından sadece iki madalya daha kazanıldı. Wagrain-Kleinarl altınları kadınlarda Michaela Bertalanitsch (Almanya) ve Marta Swiechowska (Polonya) tarafından kazanılırken Plan de Corones / Kronplatz erkeklerinin gümüşü Florian Schnetzer’e (Avusturya) ve Florian Schweikart’a (Almanya) gitti. Bu derlemede sunulan istatistiklerin amacı doğrultusunda, bu dört madalyanın her bir iki ülkenin oyuncularına sayılmıştır.

Rus takımları ikinci sezondan itibaren Avrupa Turu’na girmesine rağmen, her açıdan beş sezonda madalya rekorlarına hakim oldular. Erkekler yarışmasında Ruslar diğer tüm ülkelerden (10) daha fazla altın madalya (14) kazandı. Bu grafikte her birinde iki madalya kazanmış olan Almanya ve Çek Cumhuriyeti, ardından da her biri bir kez madalya kazanmış olan Polonya, Türkiye, Avusturya, İsviçre, Slovenya ve Lihtenştayn geliyor.

Toplam madalya sıralamasında Rusya 33 madalya (14 altın, 10 gümüş, 9 bronz) ile lider durumda. İkinci sırada 10 madalya ile Polonya (1, 3, 6) yer alırken Almanya (2, 2, 1) ve Türkiye (1, 3, 1) ile toplam 5  madalya ile üçüncü sırayı paylaşıyor.

Kadınlar tarafında, madalyaların ülkeler arasında daha geniş bir dağılımı gözlenmektedir. Rusya, altın madalya sayısında yedi altın ile birinci sırada. İlk üçü Çekya 4 ve Türkiye 3 madalya ile oluşturuyor. İtalya ve Romanya 2 şer madalyaya sahip. Slovakya, Litvanya, Almanya, İsviçre, Polonya, Letonya ve ABD, Avrupa Turu etkinliklerinde altın madalya kazanan diğer ülkeler.

Toplam madalya sıralamasında Rusya (7, 6, 1) ve Çekya (4, 5, 5) ile ilk sırayı paylaşıyorlar. Onları 8 madalya ile Türkiye, 7 madalya ile Litvanya takip ediyor.

Toplam 47 madalyaya sahip Rusya (21 altın, 16 gümüş, 10 bronz), 18 (6, 7, 5) ile Çekya ve 13 (4, 6, 3) ile Türkiye çiftlerde ilk üç sırada yer alıyor.

18 farklı ülke, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turunun ilk beş sezonunda en az bir madalya kazandılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.