Genel Haberler

CEV Okul Projesi Belarus’ta

Belarus, Minsk’teki 52 Nolu Ortaokul, geçtiğimiz 10 Ekim Cumartesi günü, CEV Okul Projesi’nin ‘Voleybol Oyna – Onunla Büyüyün’ programı aracılığıyla yeni nesil Voleybolculara ilham vermeyi ümit eden ülkeler listesine katıldı.

Belarus Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Ala Teterina, okulun genç voleybolculara CEV tarafından sağlanan topları ve ağı takdim etti. Okulun yeni voleybol sahasında Minsk Voleybol Kulübü’nün yönettiği spor okulunun genç oyuncuları ve öğrencilerinin katıldığı dostluk maçı yapılmadan önce çocuklar bir dizi tatbikatta becerilerini hemen test edebildiler. Spor okulunun öğrencileri çok yakın bir mücadelenin ardından galip geldi ve tüm katılımcılar, Belarus Voleybol Federasyonu tarafından özel olarak bu olay için hazırlanan bazı hediyelik eşyalar aldı.

Acil Durumlar Bakanlığı personeli, katılan herkes için gerçekten özel ve şenlikli bir atmosfer yaratılmasına yardımcı oldu. Maçtan sonra, çocuklar ve ebeveynleri için bir köpek gösterisi, itfaiye araçları ve motosikletler sergisi, duman çadırı, mafsallı asansör, itfaiye ekipmanları ve interaktif güvenlik eğitim bölgeleri dahil olmak üzere birçok etkinlik yapıldı.

Beyaz Rusya Voleybol Federasyonu, gerekli ekipmanların Mogilev şehrine devredilmesiyle, tüm ülke çapında okullarda Voleybolu tanıtmak için planlar yaptı. Kasım ayının başlarında, bir sonraki böyle bir okul Voleybol partisi orada gerçekleşecek!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu