Genel Haberler

CEV Okul Projesi hızla yayılıyor

Arnavutluk, Avrupa Voleybol Konfederasyonu ile anlaşma imzalayarak gittikçe büyüyen Ulusal Federasyonlar grubuna katıldı. Böylece voleybolun taban seviyesinde tanıtımı için CEV’in Okul Projesi ‘Voleybol oyna, onun ile büyü’ projesine katıldı.

Arnavutluk Voleybol Federasyonu Başkanı Erlind Pëllumbi, CEV Başkanı Aleksandar Boričić’in katıldığı resmi imza törenine katılmak üzere Genel Sekreter Albens Vokopola eşliğinde Lüksemburg’daki Avrupa Voleybolunun evini ziyaret etti.

“Bu iddialı projeyi “Mümkün olduğu kadar çok çocuğu dahil edebileceğimizden emin olmak için bir dizi yerel topluluk ve kendi okullarıyla tartıştık” dedi Pëllumbi. Geleceğe bakmak ve yeni nesil Arnavut voleybolcularını  geliştirmeye odaklanmaktayız ve bu iddialı hedefe ulaşmak için, voleybolda uzun ve zengin bir geleneğe sahip Arnavutluk Ulusal Olimpiyat Komitesi ile güçlerimizi birleştirdik, ” diye devam etti. “Bu değerli mirası geçmişten gelecek nesil Voleybol oyuncularını büyütmek için bir kaldıraç olarak kullanmayı umuyoruz.”

CEV Başkanı, Arnavutluk Voleybol Federasyonu tarafından teslim edilen çalışmalar için büyük takdirlerini ifade etti: “Liderliklerinin rehberliği ve vizyonuyla, Arnavutluk Voleybolu son birkaç yılda muazzam bir şekilde büyüdü ve bu ülke özellikle geçen yılın U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonasının son turuna ev sahipliği yaparak büyük bir adım attı” dedi. “Okul Projesi’nin yardımıyla, artık Arnavutluk Voleybolunun gelecekteki yıldızlarını büyütebileceğimize eminiz.”

CEV Okul Projesini bugüne kadar başarı ile uygulayan Ulusal Federasyonlar Ermenistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Finlandiya, Grönland, İrlanda, Karadağ, Kuzey Makedonya, Kuzey İrlanda, İskoçya, Slovakya ve Slovenya.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu