Genel Haberler

CEV Okul Projesi Makedonya’nın Bitola kentinde

CEV Okul Projesi Bitola’da İdi

Üsküp ve diğer birkaç şehirde sekiz toplu eğitim seansından sonra, Kuzey Makedonya Voleybol Federasyonu tarafından yürütülen Okul Projesi tanıtım gezisi Bitola şehrini ziyaret etti. Bu program, Pelister Volley kulübünün Voleybol okulunun bir parçası olan 170 öğrenciyi içeriyor. Dr Jovan Kalauzi Tıp Fakültesi spor salonunda bu konuda tam olarak dolu olarak yapıldı. Bu da Voleybol’un ikinci büyük Makedon şehrinde büyüme sürecinde olduğunu bir kez daha doğruladı.

“Atmosfer harikaydı! Çocuklar çok heyecanlıydı, muhtemelen bunun uluslararası bir olay olduğunu düşünüyorlardı. Memnuniyetleri yüksek düzeydeydi ve çok fazla katılımcı olduğundan gürültünün ne düzeyde olduğunu tanımlayamıyorum. Voleybolu bilmeyenlerin  bunu duyacağından ve Voleybol’un burada daha fazla popülerlik kazanacağından eminim ”dedi koç Robert Mitkovski. Meslektaşları Aleksandar Temelkovski, Aleksandar Dimovski ve Vladimir Trifunovski ile birlikte kulüpte 200’den fazla çocukla çalışıyorlar.

Bu nedenle, Pelister Volley’in dördüncü sezon için tüm kadın kategorilerinde üst üste yarışması sürpriz değil. Bitola’daki tek Voleybol kulübündeki ilgi ve üye sayısı göz önüne alındığında, Kuzey Makedonya Voleybol Federasyonu son iki sezonda bu dört antrenörün üçünün bölgesel Balkan şampiyonalarına katılan Makedon genç milli takımlarıyla çalışmasına karar verdi.

Bu nedenle Okul Projesi, Bitola’daki güzel ve faydalı olan her şeyi bir araya getirdi. Pelister Volley’deki genç oyuncular, büyük bir şeyin parçası olmanın ve tüm kıtadaki çocukları birleştiren bir etkinliğe katılmanın zevkini hissettiler. Dahası, Voleybol oyununun güzelliği Bitola ve çevresindeki tüm öğrenciler için ortaya çıktı. Daha fazla Voleybol takipçisi çekmek ve kaliteli oyuncular yaratma görevini sürdürmek için en yüksek Baba Dağ zirvesi altındaki Bitola iyi bir temeldir.

Geçmişte, Bitola’dan yedi oyuncu Makedon kadın milli takımının formasını giyiyordu ve gelecekte oyuncular en azından Pelister Volley takımları için yarışacak. 2015’ten bu yana, Makedon gençlik kategorilerinde en az bir final dört turnuvada sürekli olarak yarıştılar ve bu süreçte altı madalya kazandılar. İyi ve umut verici bir başlangıç için bu fazlasıyla yeterli.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu