Genel Haberler

CEV Okul Projesi Web Seminerleri Sürüyor

CEV Teknik ve Gelişim Departmanı tarafından küçük çocuklarla oyunun giriş seviyesinde çalışan antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri için sunulan ilham verici web seminerleri dizisi 25 Haziran Perşembe günü doruk noktasına ulaştı ve son oturum Kristof De Loose’un ev sahipliğinde gerçekleşti.

Kristof, voleybol ailesinin birçok üyesine çok tanıdık bir yüzdür ve Avrupa genelinde CEV Okulları Projesi’nin uygulanmasına yardımcı olmak için çok sayıda çalışma yapmıştır.

Pek çok kişinin hatırlayabileceği gibi, De Loose ilk web semineri oturumunda, küçük çocuklar için egzersizlerle gelişme konusuna odaklandı.

Hepimiz çocukların oyun oynamayı, puan kazanmayı ve rekabeti öğrenmeyi sevdiğini bildiğimiz için, Kristof çocuklarla antrenman yaparken rekabete entegrasyona daha derinlemesine dalacak. Bu oturum bazı 1e1, 2 ye2, 4 e 4 egzersizlerine odaklandı ve her egzersizin amacını açıkladı. Örneğin, 2 ye 2 egzersizler oyunculara aktif olarak iletişim kurmayı öğretiyor.

Ayrıca, Belçika’da yaygın olarak kullanılan ve her bir seviyeyi göstermek için bazı video içeriği de dahil olmak üzere oyunun beş farklı seviyesini anlattı.

Toplamda, Kristof sunumda en az 14 video kullandı bu nedenle koçların gelecekte birlikte çalışması için bol miktarda faydalı kaynak oluşturdu!

Serinin dördüncü ve son oturumu antrenörlere ve beden eğitimi öğretmenlerine daha da ilham verecek ve gelecekteki faaliyetleri için zemin hazırlayacak ve herkes koronavirüs krizi nedeniyle uzun aradan sonra bu tür derslerin geri dönüşünü dört gözle bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu