Dünya

CEV Okul Projesi’nde Heyecan Verici Gelişmeler

CEV Okul Pojesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenleri İçin Özel Dersler Başladı

CEV Okul Projesi’nin Faroe Adaları’ndaki uygulaması, önümüzdeki haftalar ve aylar için planlanan birçok heyecan verici ve yeni girişim ile hızla devam ediyor. Bu tür eylemlerden biri, 3. ve 4. sınıflardan öğrencilerle çalışan beden eğitimi öğretmenleri için özel olarak tasarlanmış olan dersler. Bu faaliyet, iki farklı bölgede Tórshavn’da 24 katılımcı öğretmenle ve Gøta’da da 12 katılımcıyla gerçekleşti.

“Okulları çok sık ziyaret etmemize, öğretmenlerle ve öğrencilerle çalışmamıza rağmen, Kidsvolley’nin yayılmasını sağlamanın en etkili yolu öğretmenlere Kidsvolley’i okulda nasıl kullanacaklarını göstermektir” diyor  Proje Yöneticisi Peter Morell. “Aralık ayının ilk haftası için planlanan 10 olan okul turnuvası öğretmenlerin böyle bir kursa katılması ve Kidsvolley’i programlarına katmaları için motive edici bir faktördür. Öğretmenlerin CEV Okul Projesinden top almaları, sınıflarında kullanmak için gereken malzemelere sahip olmaları, Kidsvolley ile çalışmak için onları daha fazla motive eden bir başka faktör. ”

Morell’in Faroe Adaları’nda denediği bir başka şey, aynı grup öğrenci ile geçirilen daha uzun bir sürenin yerel voleybol kulüplerine oyuncu alımı konusunda ne anlama geldiğini görmektir. Noel’e kadar olan dönemde, Morell beşinci sınıftan sekiz öğrenciyle vakit geçirecek.
“Son birkaç yıldır, hem öğrenciler hem de öğretmenler için oyunda daha derin bir bilgi ve daha iyi beceriler edinmeleri amacı ile Kidsvolley ile biraz daha uzun bir zaman geçirmelerinden emin olmaya çalışıyoruz. Şimdi projenin bu kısmına öncelik verdik ve bunun başarılı olacağını umuyoruz ”diyor Faroe Voleybol Federasyonu Başkanı Magnus Tausen.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu