Plaj Voleybolu

CEV Plaj Voleybolu Yetkilileri, Sporun Güvenliğini Tartıştı

Koronavirüs krizinden sonra sadece sanal ortamda olmasına rağmen, Avrupa Plaj Voleybolu ailesinin birçok üyesi, kuşkusuz, Ulusal Federasyonların şu anda faaliyetlerini yeniden başlatma çabalarına daha fazla ivme kazandıran CEV Plaj Voleybolu Bölümü tarafından barındırılan bir web semineri aracılığıyla nihayet yeniden toplanabildi.
Otuz bir Federasyonun temsilcilerinin katıldığı web seminerde, esas olarak ulusal etkinliklerin organizasyonu üzerinde duruldu. Bazı ülkeler bu tür turnuvalar yapma sürecinde iken, hastalığın yayılmasını önlemek için alınan önlemlere uyuyorlardı. CEV Plaj Voleybolu Bölümü, bu tür yarışmaların önemini vurguladı, çünkü oyunculara ve yetkililere eyleme dönme fırsatı verdiler ve bu yazın ilerleyen saatlerde umarım uluslararası etkinliklerin zeminini hazırladılar.

FIVB IT Müdürü Alberto Rigamonti, katılımcılarla katılımcı ekiplerin kayıtlarından gruplandırılmalarına kadar etkinlik sunumunun çeşitli adımlarını etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan bir araç olan Voleybol Bilgi Sistemi’ni (VIS) gözden geçirdi. Maç sonuçlarını puanların ve ödül paralarının tahsisi ile eşleştirerek, Dünya Turunda yıllardan beri yürürlükte olan standartları takip etti.
Plaj Voleybolu Başkanı George Gagalis, Ulusal Federasyonları CEV Plaj Voleybolu Departmanı ile kendi ulusal turlarını homologize etme olasılığını tartışmaya davet ederek, koronavirüs pandemisinden kaynaklanan belirsizliğin FIVB / CEV tarafından daha fazla esneklik için hesaplandığını vurguladı. Homologasyon, ulusal turların değerli FIVB sıralama noktalarını tahsis etmeleri için bir ön koşuldur.
Tüm paydaşların yaşadığı zorlu zamanları kabul eden CEV, üyelerinin faaliyetlerini sürdürmelerine yardımcı olmak için çok çalışmaya devam ediyor. Nisan ayında, CEV Yönetim Kurulu, Avrupa Voleybolu için, organizatörleri, oyuncuları ve tüm ilgili tarafları sahaya geri dönmelerini desteklemek üzere tasarlanmış gerçekten tarihi bir ‘Marshall Planı’nı onayladı.
Geçtiğimiz hafta CEV, Eylül ayında da devam edecek olan U18 ve U20 kıta şampiyonaları ile bu yaz dört Dünya Turu etkinliğinin planlarını onayladı. EuroBeachVolley 2020 ve EuroBeachVolleyU22 gibi ek etkinlikler hakkında daha fazla bilgi, CEV, Plaj Voleybolu aktivitelerini dahil olan herkes için güvenli bir ortamda ve yürürlükteki önlemlere sıkı sıkıya bağlı olarak yeniden başlatmayı amaçladığı için her ülke virüsün yayılmasını engellemek için uygun zamanı takip edecektir.
Web seminerine geri dönersek, CEV Plaj Voleybolu Bölümü’nden Daniel Horvath ve Isabelle Lacave, katılımcılara ulusal tur homologasyonu süreci ve yerel organizatörleri destekleyebilecek CEV tarafından üretilen masterplan dosyalarının bulunması gibi bir dizi faydalı prosedür hakkında bilgi verdi.
Bu, uluslararası rekabetin geri dönüşünü beklerken planlanan üç Plaj Voleybolu web seminerinin ilkiydi. Bu tür bir sonraki klinik, 2 Temmuz’da Finlandiya ulusal takımlarının koçu Kai Liukkonen ile, oyunun taktik hazırlığı ve sahip olduğu taktik / teknik yöntemler hakkındaki kapsamlı bilgisini paylaşmak için Avrupa çapındaki koçlara hitap edecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu