Plaj Voleybolu

CEV Plaj Voleybolunu Başlatmak İçin Güvenli Bir Yol Arıyor

FIVB, Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV), tıp uzmanlarının ve uluslararası sağlık otoritelerinin rehberliğinde Avrupa plaj voleybolu sezonunu yeniden başlatmak için güvenli bir yol bulma çabalarını başlattı.
Konfederasyon bu yaz sonunda 1 ve 2 yıldızlı birkaç Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliği gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Litvanya’nın Klaipeda kentinde başlangıçta 2-5 Temmuz’da yapılması planlanan 2 yıldızlı etkinliğin organizatörleri, turnuvayı 17-30 Ağustos tarihine erteleme planlarını açıkladı ve bunu Haziran ayının başında yapılacak güncellemelerle duyuracaklar. Klaipeda’daki kadın etkinliği, plaj voleybolunun son on yılda istikrarlı bir büyüme yaşadığı Litvanya’da düzenlenen tarihteki ilk Plaj Voleybolu Dünya Turu turnuvası olacak.
Ayrıca, 2 yıldızlı bir kadın etkinliğinin 10-12 Temmuz tarihleri arasında Kıbrıs’ın Larnaka kentinde yapılması planlanıyor ve organizatörler şu anda etkinliği Eylül ayına ertelemek için ulusal ve yerel yetkililerle görüşüyorlar. Neyse ki, Kıbrıs’ın uzun Akdeniz yazları nedeniyle, etkinlik muhtemelen plaj voleybolu için mükemmel hava olan güneş ışığından faydalanacak.
Başka bir tarihi ilk olarak, Plaj Voleybolu Dünya Turu, bu yaz İrlanda’yı ziyaret edecekti ve geçen yıl bir Continental Cup etkinliğine ev sahipliği yapan aynı yer olan Bettystown’da 17-19 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan 1 yıldızlı bir erkek etkinliği söz konusu idi. Bununla birlikte, kapsamlı bir değerlendirmenin ardından ve tıbbi ve yerel yönetim kılavuzları dikkate alındığında, Voleybol İrlanda etkinliği daha sonraki bir tarihe erteleme arzusunu dile getirdi.
Plaj Voleybolu Dünya Turu takvimindeki diğer güncellemeler daha sonraki bir aşamada duyurulacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu