AvrupaManşet

CEV sitesinden: ‘THY Uçuşa Hazır!’

Sezona Balkan Kupasını kazanarak giren ve bu sayede ülkemizi 2020 Kadınlar CEV Challenge Cup’ta temsil etme hakkı elde eden THY Spor Kulübü, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV)’in resmi sitesine konuk oldu.

2019 Balkan Kupası Şampiyonu Türk Hava Yolları Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Challenge Kupası’nı kazanmayı hedefliyor.

2019 Balkan Kupası Şampiyonu olduktan sonra CEV Challenge Kupası 2. Eleme Turu’nda Macaristan temsilcisi 1.MCM-Diamant KAPOSVARI’yi iki maçta 3-0’lık skorlarla mağlup eden
Türk Hava Yolları son 32 takım arasına adını yazdırdı.
Genel Sekreter Ramazan Yıldırım, takım oyuncuları Aneta Havlickova, Şeyma Ercan ve Berin Yıldırım’ın takımın hedefleri ve atmosferi hakkında CEV’in resmi internet sitesine yapmış olduğu röportajı siz değerli okuyucularımıza aktarıyoruz.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, “Türk Hava Yolları bir dünya markası ve standartları çok yüksek. Bizim takımımızın da vizyonu bu standartlarla doğru orantılı olarak tasarlanıyor. Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları, aynı zamanda Türkiye’nin en değerli markası. Dolayısıyla ülkemizi tüm dünyada temsil eden bir marka çatısı altında çalışan bir ekip olarak hedeflerimiz her zaman yüksek olacaktır. Kulübümüzün Başkanı, aynı zamanda Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı’ya desteklerinden ve vizyonundan dolayı teşekkür ediyorum.
Açıkçası, CEV Challenge Kupası’nda mücadele etmemizi sağlayan Balkan Kupası’nı kazandığımız için mutluyuz. Balkan Kupası bizim için ayrı bir anlama sahip, çünkü kulübümüzün tarihindeki ilk Avrupa Kupası olma özelliğini taşıyor. Takımımıza güçlü bir inancım var. Önümüzdeki her maçın daha zor olacağını biliyoruz ve bu bilinçle hedefe ulaşmak için daha fazla çalışacağız. ”

Takım kaptanı Aneta Havlickova röportajda, “Türk Hava Yolları’nda üçüncü sezonum. Burası benim ikinci evim. Kulübümüze karşı çok fazla sorumluluk hissediyorum. Bu yıl gerçekten güçlü bir ekibimiz var. Bunun yanında, takımda güzel bir atmosfere sahip olduğumuz için de mutluyum. Bence başarı için çok önemli. Bu sezonun hedefleri zaten belirlendi ve bu hedeflere ulaşmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan eminim. Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün Avrupa Kupası’ndaki ilk senesi ve biz de mümkün olduğunca yükselmek istiyoruz. Challenge Cup için hedefimizin şampiyonluk olması bir sır değil. Kesinlikle kupayı kazanmak istiyoruz. Şu an daha başlangıçtayız ama savaşmaya hazırız. Bu takıma çok inanıyorum.” dedi.

Takımın yardımcı kaptanı Şeyma Ercan, “Benim takımdaki ikinci yılım. Geçen yıl belirlenen tüm hedeflere ulaştık. Bu yıl hedeflerimiz daha da büyük ve bu sezon için belirlediğimiz hedeflerden birini, Balkan Kupası’nı kazanarak başarıyla tamamladığımız için çok mutluyum. Şimdi CEV Challenge Kupası’nı kazanmak için tamamen konsantre olduk. Mücadele ettiğimiz Vestel Venus Sultanları Ligi, dünyadaki en güçlü ve en değerli voleybol liglerinden biri. Her iki lige de iyi odaklanmalı ve kendimizi hazırlamalıyız. Takımıma çok güveniyorum, çünkü herkesin iyi niyetini ve arzusunu görüyorum. Takımdaki herkes çok uyumlu, atmosfer gayet iyi. Hepimiz yöneticilerimizin ve teknik ekibimizin her birimize çok önem verdiğini biliyor ve hissediyoruz.”

21 yaşındaki libero Berin Yıldırım, “Takımdaki en genç oyuncu olsam da, aynı zamanda en eski oyuncuyum. Buradaki dördüncü yılım ve her sezon benim için ayrıydı, inanılmazdı. Takıma geldiğim ilk günden beri, idari kadronun, teknik ekibin ve sporcuların çok profesyonelce çalıştığını görüyorum. Biz bir takımdan daha fazlasıyız, bir aileyiz. Kulübümüzün sunduğu imkanlar da gerçekten bize her anlamda destekleyici.
Her sezona bir öncekinden daha azimli ve istekli başlıyorum. Gelişimimi gördükçe tutkum ve hırsım daha da artıyor, oynamak için daha istekli oluyorum.
Ibsa CV CCO 7 Palmas takımına karşı oynayacağımız maçlara hazırlanıyoruz. Tüm oyuncular turun önemini çok iyi biliyor. Ekibimiz elinden gelenin en iyisini yapmaya hazır ve motive. Hedefimiz 2020 CEV Challange Kupası’nı evimize getirmek. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu