AvrupaManşet

CEV, Telewizja Polsat ile sözleşme yeniledi

CEV ve Telewizja Polsat, CEV Avrupa voleybol kupaları için geçerli olan Polsat Sport kanalı tarafından yayınlanacak 5 yıllık yeni bir ortaklığı duyurdu.

Telewizja Polsat, CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu, CEV Voleybol Kupası ve CEV Voleybol Müsabaka Kupasını yayınlama hakkını almış oldu. Sözleşme, 2020/2021 ile 2024/2025 dahil olmak üzere beş sezonu içeriyor. Beş Polonya takımı, grup aşamasından itibaren bu yılki CEV Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak ve Polonyalı taraftarlar artık takımlarını takip edebilecek. Önceki turlarda kalifiye olurlarsa diğer iki takım da onlara katılabilecek.

Anlaşma, Wanda Sports Group şirketi ve CEV’in münhasır medya hakları ortağı olan Infront tarafından yapıldı. Anlaşma, Infront’un CEV ile olan uzun vadeli ilişkisini tüm uluslararası turnuvaları kapsayan önceki kapsamın üstüne Avrupa’nın en iyi kulüp müsabakalarını da içerecek şekilde genişletmesinden bu yana güvence altına aldığı ilk büyük ortaklığı teşkil ediyor.

CEV Başkanı Aleksandar Boričić şunları söyledi: “Polonya inanılmaz hayranları, güvenilir ve istikrarlı bir voleybol ekosistemi ve yarışmalarımızda temsilcilerinin sürekli rekabet gücü ile sporumuzun en iyi destekleyicilerinden biri olmuştur. Telewizja Polsat ile olan bu yeni ortaklığın, tutkulu Polonyalı taraftarların önümüzdeki beş sezon boyunca sporumuzun üst düzey ürününü izleyip keyfini çıkarabilecekleri Avrupa kulüp voleybolu için yeni bir yuva sunacağına inanıyoruz. ”

Telewizja Polsat Yönetim Kurulu Başkanı Stanisław Janowski “Avrupa’nın en iyi kulüp voleybolunun Polsat’ta olmasına sevindim. Telewizja Polsat, Polonya’daki voleybol ve taraftarlarının harika bir arkadaşı ve önümüzdeki beş sezon boyunca en iyi maçları en yüksek kalitede ve teknolojiyle göstereceğimizi temin ederim ”dedi.„

Telewizja Polsat Spor Başkanı Marian Kmita
Avrupa kulüp müsabakalarında oynayan Polonyalı voleybol takımlarının sayısından memnunuz. 20 yıllık Polsat Spor varoluşunda önceliğimiz olan disiplinde büyük bir kalite artışı olmuştur. Günümüzde popülerlik açısından televizyon yapımı ve teknoloji voleybolu kesinlikle zirvede. Ve Polsat’ın voleybol ile ilişkisi yirmi yıl önceki kadar güçlü ”„

Telewizja Polsat Spor Müdür Yardımcısı Piotr Pykel, CEV Avrupa Voleybol Kupalarının satın alınması, Telewizja Polsat’ın bu disiplinin Polonya’daki en büyük destekçisi olduğunu doğruladı. Eylül ayından itibaren izleyicilerimiz en önemli yerli ve Avrupa yarışmalarını izleme şansı yakalayacak. Voleybol yayınlarımızın sayısı yüzlere varacak”dedi.

Infront Başkanı ve CEO’su Philippe Blatter, “Polonya zengin bir voleybol mirasına sahip ve spor için önemli bir bölge. Taraftarlar tutkulu ve Polsat’ın Avrupa voleybol müsabakalarıyla uzun süredir devam eden ortaklığı, bu anlaşmanın taraftarlara büyük fayda sağlayacağı anlamına geliyor”dedi.

CEV Şampiyonlar Ligi’nin bu sezonunda oynayan Polonya Plus Liga’nın temsilcileri Kędzierzyn-Koźle, Varşova ve Bełchatów’un takımları olurken, Jastrzęsbki Węgiel ön turlarda oynayacak. Kadınlar Şampiyonlar Ligi maçlarında, ŁKS Łódź ön turlardan sonra Police ve Rzeszów takımlarına katılmak isteyecek.

Polsat Spor kanalları, CEV Şampiyonlar Ligi yanı sıra CEV Voleybol Kupası ve CEV Voleybol Challange Cup erkek ve kadın maçlarını da yayınlayacak. Böylelikle voleybol severler, Polsat Spor kanallarında Avrupa kulüp voleybolunun en iyilerini görme fırsatı bulacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu