CEV, U21-U22 yaş grubu için test etkinliği organizasyonuna yeşil ışık yaktı

0
93

Voleybolu her düzeyde geliştirmek için yapılan kapsamlı çalışmaya devam etmek için, CEV Yönetim Kurulu son toplantısında, kadınlar ve erkekler için sırasıyla U21 ve U22 kategorilerine açık olan ek bir yaş grubu yarışması için bir test etkinliği başlatmaya karar verdi.

Bu karar, 56 Ulusal Federasyonun tümünü kapsayan bir anketin sonuçlarını takip etti ve bu sayede CEV, genç oyuncuların küçüklerden üst sıralara sorunsuz bir geçişi tamamlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış böyle bir yarışmanın tanıtımına olan ilgilerini ölçtü.. Ek olarak, bu hamle, genç oyunculara uluslararası sahnede rekabet etmeleri için artan fırsatlar sağlama isteğini yansıtıyor – tüm yaş grubu şampiyonalarının son turunda yarışan takımların sayısının 12’den 16’ya çıkacağına dair son duyuruda gösterildiği gibi.

U21/U22 yaş kategorisi söz konusu olduğunda, CEV Yönetim Kurulu, 2022’de bu şampiyonanın ilkinin düzenlenmesi için bir planı onayladı. Bu, önümüzdeki yılın Mayıs ayında yapılacak elemeler ve ardından Temmuz 2022’deki Final Turları ile bir tür “test” görevi görecek.

İlgili kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından, Avrupa Spor Organizasyon Komisyonu (ESOC), açılış müsabakasının teslimi için ayrıntılı planlar hazırlayacak. Test etkinliğinin sonucuna bağlı olarak, daha sonra Temmuz 2023 için planlanan elemeler ve bir yıl sonra düzenlenen ilgili Final Turları ile ikinci bir sezon yapılacak.

Federico Ferraro

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here