AvrupaManşet

CEV ve İtalya’yı Süper Final Heyecanı Sardı

Avrupa Voleybol Ailesini 2021 Süper Finaller heyecanı sardı. Beklenti her geçen gün artıyor ve 2021 yılının ilk büyük Voleybol etkinliğinin 1 Mayıs 2021’de Romeo ve Juliet – Verona şehrinde gerçekleşmesine sadece iki hafta kaldı.
15 Nisan Perşembe günü, CEV Başkanı Aleksandar Boričić, İtalyan sporunun en yüksek otoriteleri ve siyasi ortaklarla birlikte Roma’daki İtalyan Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin (CONI) tesislerinde düzenlenen bir basın toplantısına katıldı.

CEV Başkanı “Böylesine tarihi bir yerde bulunmaktan onur duyuyorum” dedi, İtalyan atlet ve yetkililerden oluşan heyete, bu yılın sonlarında ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları için Japonya’ya gidecekleri için başarılar diledi. “İtalya Voleybol Federasyonu, Veneto Bölgesi ve Verona şehrine, salgın nedeniyle bir yıl aradan sonra Süper Finallerin düzenlenmesine destekleri ve yardımları için teşekkür ederim. Bu yılki Avrupa Kupalarına katılan 160’tan fazla kulübe ve salgına rağmen Avrupa’da bu kadar çok maç yapmamıza yardım eden herkese teşekkür etmek istiyorum. Şimdi yarışmamızın son ve en heyecan verici aşamasına geliyoruz. Bu olay, hem erkekler hem de kadınlar aynı koşullara sahip olacağı için cinsiyet eşitliğine bir örnektir.’ diyerek devan etti.

“2019’da Berlin’de düzenlenen tarihi Süper Finaller büyük bir başarıydı, ancak her yarışmada seviyeyi daha da yükseltmek istiyoruz. Ne yazık ki seyirci olmayacak; ancak, Infront’taki ortaklarımızın yardımıyla İnternet ve TV aracılığıyla dünyanın dört bir yanından Süper Finalleri takip eden milyonlarca insan olacak. Voleybolun çok iyi yaşadığına ve katılan herkesle çok fazla pozitif enerji paylaştığına dair bir mesaj göndermek istiyoruz. “

CONI Başkanı Giovanni Malago , “Voleybol ailesine teşekkür ediyorum ve Süper Finallerin spor camiası için çok önemli bir etkinlik olacağını düşünüyorum. CEV Başkanına İtalya ile yıllar içinde geliştirdiği güçlü ilişki için teşekkür ederiz ve Süper Final organizasyonu ise bunun bir kanıtıdır. Veneto Bölgesi Başkanı’na bu etkinliği desteklemeye hazır olduğu için teşekkür etmek istiyorum ”dedi ve Verona’nın 2026 Milano ve Cortina Kış Olimpiyatları’nın kapanış törenine ev sahipliği yapacağını ve Voleybolun tek takım sporu olduğunu hatırlattı. hem erkek hem de kadın milli takımları Tokyo 2020’ye katılmaya hak kazandığını hatırlattı.

“Verona’daki Süper Finaller için çok kısa sürede planlar yaptık. Voleybolu büyütmek için CEV Başkanı ile çok yakın bir işbirliği başlattık ” dedi.
İtalyan Voleybol Federasyonu’nun yakın zamanda seçilen Başkanı Giuseppe Manfredi
  ise “Herkes için güvenli bir ortamda faaliyetlere yeniden başlamak için çok çalışmaya devam edeceğiz. Salgının ortaya çıkmasından bu yana İtalya’da düzenlenen birçok etkinlik çok başarılı geçti ve bu zor aylarda bile sporumuzu canlı tuttukları için kulüplere ve İtalyan liglerine minnettarız. Takımlarımızdan ikisinin Verona’daki Süper Finallerde yarışacak olmasından açıkça gurur duyuyoruz. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu