Genel HaberlerManşet

CEV, Web Semineri Değerlendirdi

Ülkemizden dördü Aday olmak üzere 5 Uluslararası Voleybol Hakemimiz ile CEV Hakem Komisyonu Üyesi ve MHGK Başkanı Aziz Yener’in katıldığı CEV Online Seminerler tamamlandı.

Avrupa Hakem Komisyonu (ERC) ve CEV Teknik ve Geliştirme Departmanı, başta 91 kadar genç uluslararası veya aday hakeme hitap eden dört web semineri yayınlandı. Bunun nedeni yaş grubu Avrupa elemelerinin koronavirüs pandemisi nedeniyle Ağustos ayının başlarına ertelenmesi oldu.

ERC Sekreteri Zorica Bjelic ve ERC üyesi Jarmo Salonen bu fırsatı hakemlerle oyunun kurallarını ve uygulamalarını gözden geçirmek için kullandılar. Ortamı bazı tanınmış hakemlere de bırakdılar ve onların deneyimlerini ve ilerleme yollarını gençlerle paylaşabilmelerini sağladılar. Hakem Delegeleri aynı Avrupa elemelerine gidecekleri için web seminerlerine de katıldılar.

“Web semineri çok faydalı oldu. Diğer deneyimli hakemlerin görüşlerini ve bakış açılarını duymak çok iyi oldu. Bu tür eğitici web seminerlerinin her yıl ve daha sonra tartışılması gereken diğer konularla birlikte yapılmasını öneriyorum ”dedi İsrailli Bu tür eğitici web seminerlerinin her yıl ve daha sonra tartışılması gereken diğer konularla birlikte yapılmasını öneriyorum ”dedi.uluslararası hakem adaylarından olan Malek Butto.

CEV Hakem Delegesi Yunanlı Georgios Georgouleas, “Bu girişim, web üzerinde birbirleriyle daha sık buluşma imkanı verdiğinden ve Avrupa uluslararası Voleybol hakemlerinin zihniyetini ve yaklaşımını standartlaştırma fırsatı verdiğinden, gerçekten mükemmel bir deneyimdi” dedi.

“Web seminerinin harika bir girişim olduğuna inanıyorum! Katılmak benim için önemliydi, çünkü uluslararası diğer hakemlerle tanışma ve özellikle yeni rehberlerin ve kitapçığın yayınlanmasının ardından bizi ilgilendiren konuları tartışma fırsatı verdi. Dahası, daha genç ve deneyimsiz hakemler için, web seminerinin geri kalanlarımızla tanışma ve aramızdaki iyi ilişkileri gerçekleştirme fırsatı bulduğuna ve son zamanlarda katıldıkları kursun üzerine ekstra eğitim aldıklarına inanıyorum ”dedi. Kıbrıslı uluslararası hakem Christos Maifoshis.

“Aday hakemlerin çok motive olduklarını ve yapıcı bir şekilde katıldıklarını görmek beni çok mutlu etti. Oturumun başında, biraz daha tecrübeli hakemler, ‘hazırlıklı olun’, ‘insani ve işbirliğine dayalı olun’ ve ‘sakin olun’ gibi önemli mesajları aktardılar. Uluslararası adayları gelecekteki yarışmalarına hazırlama fikri iyi bir fikir ve bence ilerleme kaydetmelerine yardımcı olmak için hepimizin çalışması gerekiyor ”diyor Belçika CEV Hakem Delegesi Arturo Di Giacomo.

“Bu web seminerleri gerçekten güzel bir deneyim, hakemler, adaylar ve bazı hakem delegeleri ile buluşmanın yeni bir yoluydu. Bir öğretim üyesi olarak bunun çok zor olduğunu söyleyebilirim, çünkü bazen bazı küçük teknik problemlerimiz vardı, ancak genel olarak, bu olağanüstü zamanda ve en azından benim için sanal toplantılar düzenlemenin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. çok güzel duygular ve umarım katılımcılar aynı şeyi paylaşırlar. ” “Son olarak, elbette kişisel toplantılar yapmanın her zaman daha hoş olduğunu söyleyebilirim, ancak bu tekrar güvenli hale geldiğinde olacak.”

“Özellikle bu zor dönemde, meslektaşlarımı başlangıçta bu elemelere atanan hakemler ve Hakem Delegeleri için ilk web seminerini hazırlamak gerçekten güzeldi. Katılımcılar yüksek motivasyona sahipti ve ayrıca çok fazla etkileşim vardı ”dedi. “Uzun süre sonra tüm yeni adayları ve Hakem Delegeleri gibi diğer uluslararası hakemleri ve meslektaşları görebildiğim için çok mutlu oldum. Bu olumlu deneyimden sonra, yaz döneminde diğer uluslararası hakemler ve Hakem Delegeleri için ek web seminerleri hazırlayabileceğimize inanıyorum. ”

Web seminerleri, CEV’nin tüm paydaşlarını eğitme ve bu kilitlenme ve rekabet eksikliği dönemlerini yeni nesil seçkin uluslararası hakemlerin büyümesine yardımcı olacak eylemler sunmak için kullanma taahhüdünün kanıtıdır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu